JídloTOP 10

10 zajímavých fakt o banánech, které by měl znát každý

Banány byly vždy velmi oblíbeným plodem, a to nejen pro svou lahodně sladkou chuť, ale také pro cenu, která je poměrně přijatelná. Jejich chuť nás provází již desítky let a nejraději je konzumujeme jen tak samotné. Tento článek je určen všem milovníkům banánů, kterým přinášíme 10 faktů o jejich přínosu pro váš organismus a příznivém vlivu, který přináší.

Na cesty a do kabelky

Banán je velmi bohatý na minerální látky a vitamíny. Z  minerálních látek je to především draslík. Ten zabraňuje natékání nohou. Banány se tudíž skvěle hodí na dlouhé cesty autem. Díky nim se vyhnete nepříjemnému pocitu.

Příznivé účinky konzumace banánů působí pozitivně na:banány

  • ranní nevolnost
  • slepotu
  • cukrovku
  • osteoporózu
  • depresi
  • rakoviny ledvin
  • zvyšují mozkové funkce

Rychlý zdroj energie

Banán je také skvělým zdrojem energie. Pokud jdete unavení z práce rovnou na cvičení a máte na svačinu pár minut, dopřejte si banán. Rychle vám dodá energii a zasytí. Na hodinu a půl cvičení akorát. Navíc naberete také dostatek minerálních látek a vitamínů a nezaplácnete se pečivem nebo jinou nezdravou sladkostí.

Zabraňuje ztrátě vápníku

Banány pomáhají lepšímu vstřebávání minerálů, zabraňují také odvápňování kostí a zubů.

Budete chytřejší

Jak již bylo zmíněno, banány posilují mozkové funkce a podporují vaše kognitivní schopnosti a schopnost logického myšlení. Důvodem je především vysoký obsah draslíku, který je nezbytný pro správnou činnost mozku.

Zabraňuje vzniku rakoviny ledvin

Banány zabraňují vzniku rakoviny ledvin a chrání vás před tvorbou ledvinových kamenů. Posilují také vaše zuby, kosti a podporují zdraví očí.

Banány v boji proti anémii

Banány jsou bohaté na železo, které podporuje tvorbu červených krvinek a pomáhá vám preventivně v boji proti anémii.

Podporuje tráveníbanány

Banány také podporují správné trávení, jelikož jsou poměrně bohaté na vlákninu, bojují proti poruchám trávení a zácpě, regulují a normalizují střevní pohyblivost.

Regulují hladinu cukru v krvi

Banány pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi. Jsou prospěšné pro všechny, které trápí cukrovka. Pomáhají také v boji proti depresi, příznakům PMS a zlepšují vaši náladu.

Chrání před srdečním infarktem a mrtvicí

Při pravidelné konzumaci banánů chráníte své tělo před srdečním infarktem a mozkovou mrtvicí, především díky obsahu draslíku a nízkým obsahem sodíku.

Bojujte proti depresi

Banány jsou bohaté na tryptofan, který je v těle přeměněn na serotonin, který podporuje dobrou náladu.

Působí protizánětlivě

Banány jsou bohaté na vitamín B6, který pomáhá bojovat proti zánětu kloubů.

Dopřávejte si tedy banány nadále a nenechte se ovlivnit jejich energetickou hodnotou. Banány jsou pro vaše tělo prospěšné a můžete je konzumovat nejen samotné, ale přidat si je do ranní vločkové kaše, do muffinů nebo z nich upéct banánový chléb. Ve všech variantách jsou banány velmi chutné.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button