Návod Prevence

VIDEO: Pijete kupované ovocné šťávy? Připravte si raději vlastní!

Dnes vám přinášíme šokující video, které poukazuje na nekvalitní potraviny. Kupujeme si je a nebojíme se je konzumovat. Jde o ovocné šťávy plné barviv neobsahující skoro žádné ovocné přísady. Podívejte se na video a přesvědčte se o tom sami.

Proč si připravovat domácí ovocné šťávy?

V dnešní době máme už natolik rozvinutý trh a naše možnosti jsou tak široké, že pro nás není problém zajít do supermarketu a nakoupit místní, sezónní i tropické ovoce. V každém obchodě seženeme ananas, banány, maliny, borůvky, atd.

Samozřejmě se plodiny liší cenou a sezónní ovoce je vždy levnější. Rozmohl se také trend farmářských trhů a bio obchodů, které nabízí ovoce nejvyšší kvality. Co tím chceme říct? Dnes už není výjimkou zajít si na trh či do obchodu, nakoupit ovoce a připravit si vlastní domácí ovocnou šťávu. Tak proč jí kupovat?

Připravte si domácí šťávu či džus

Pokud máte doma odšťavňovač, blender či mixér, není příprava domácích džusů či smoothie žádným úskalím. Stačí zvolené ingredience rozmixovat a domácí džus je hotový. Navíc se vám nákup takového přístroje vyplatí. Nemusíte pít drahé džusy, jejichž obsahem jsou barviva, konzervanty a přidané cukry.

Doma si z vašeho oblíbeného ovoce přichystáte džus přesně podle vaší chuti. Obohatit se dá třeba o ořechy, agávový sirup či rostlinná mléka. Zapomeňte na nezdravé džusy z obchodů! Podobně je na tom příprava ovocných šťáv.

Nyní je sezónním ovocem černý a červený rybíz. Vyzkoušejte si připravit šťávu z těchto bobulovitých plodů. Jediné co k tomu budete potřebovat je rybíz, kyselina citronová nebo citron a cukr. A pokud stále toužíte po kupovaných šťávách, podívejte se na video níže.

Zdroj

Zanechte komentář

error: