Dům a zahradaRady a tipy

Nejlepší svíčky k provonění jakýchkoliv prostorů

Svíčky se hodí do jakéhokoliv interiéru i exteriéru. Je jedno, jestli si potřebujete udělat pohodu doma, osvěžit mysl v kanceláři nebo vyčistit hlavu v altánu na zahradě.

Důležitý je však váš výběr jako takový. Které svíčky jsou top? To se dozvíte v dnešním speciálu.

Ať už zařizujete novou kancelář nebo se snažíte vyšperkovat starou místnost, nejlepší domácí vůně dokážou během chvilky změnit atmosféru a současně nám i dokonale zvednout náladu.

Vůně jsou do jisté míry i útěkem od reality

Můžete u nich příjemně relaxovat a nechat se unášet na obláčku fantazie třeba do jižních krajin. Představte si, jak se sedíte někde v rohu, přesto prosvětleném – u okna a energizující sluneční paprsky symbolizují nový začátek dne, ale třeba i vašeho života.

Podle čeho vybírat?

Je lepší si připlatit, jelikož plno svíček sice krásně voní, ale po zapálení nemusí být téměř vůbec cítit.

Plno z nich také hoří tak, že se vypaluje jen střed a kraje jsou nevyužity. Kvalitní svíčky vyrobené z přírodního sojového nebo medového vosku a dřevěný knot evokující práskající oheň jsou top.

Vydrží dlouho hořet jasným plamenem, jsou jemné, přesto výrazné vůně. Lepší svíčky vydrží hořet klidně i mezi 50 – 60 hodinami, výjimky až 90 hodin.

Je těžké odolat…

Vůní je dnes na trhu nespočet, ale kdo by odolal např. černému rybízu? Je to neotřelá vůně, kterou jen tak někdo nemá. A co se týče vaší osobní estetiky, určitě vás nezklame. Vůně se tak mnohdy prolínají a jejich podstata není zakořeněná jen v jedné složce.

Leckdy jsou to kombinace ovocných, květinových, ale i dřevitých vůní, které dohromady tvoří jedinečnou kompozici. Novinkou jsou také svíčky obsahující éterické oleje.

A obal svíček je také velmi krásný. Skleněné nádoby jsou vkusnou dekorací, která vnese do každého interiéru kouzlo okamžiku. Objevuje se také mozaikové sklo, které vnese i duchovní charakter. Po rozsvícení se světlo odráží na vnější skleněný kryt a vytváří klidné prostředí, které nastartuje den na tu správnou notu.

Náš tip:

Vyzkoušejte svíčku, jenž vám pomůže navodit povznášející náladu. Mohla by být složena např. z šumivého yuzu, dužiny kyselého pomeranče s čerstvým grapefruitem a liči. Radost přinesou lesní plody, jakožto sladká tečka na závěr.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button