Rady a tipy

Návod: Diy domácí péče na rty s bambuckým máslem a dýní

Sezónní zeleninu a ovoce nemusíte využívat pouze v kuchyni. Z těchto plodů podzimu si můžete připravit domácí péči o vaši pleť. V tomto článku si ukážeme, jak pečovat o rty, které zvláště přes podzim a zimu trpí. Projevuje se na nich dotýkající se sílící vítr, zima a další vlivy, které si na ně počasí připraví.

Scrub na rty

Možná se tomu budete ze začátku trochu divit, ale i na rty je vhodné používat scrub. Podobně jako vaše tělo, i váš obličej potřebuje prokrvit a zbavit se odumřelé pokožky. Rty jsou velmi citlivou oblastí vašeho obličeje, ale dopřát jim scrubovou péči můžete také. Díky pravidelné péči bude jejich barva stále sytá, protože se budou pravidelně prokrvovat. Ve scrubu se skrývají také nejrůznější složky, které vaše rty vyživují a dopřávají jim dávku vitamínů. Nepodceňujte péči o vaše rty, aby byly stále tak krásné a netrápila je suchá pokožka a popraskání.

Domácí péče

Tvorba domácího scrubu na rty je velmi snadná. Rozemletá kávová zrníčka a bambucké máslo  jsou ideální pro péči o rty. A pokud hledáte inspiraci na homemade dárek, je tento scrub ideální. Nádherně voní kávou a je doplněn o hydratační ingredience a na vitamíny bohatou dýni.

Příprava domácího scrubu na rty

  • 1/8 šálku organického hnědého cukru
  • 1/8 šálku mleté kávy (již „použité“)
  • 2 lžíce konzervované dýně (nebo domácího dýňového pyré)
  • 1 čajová lžička medu
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 1/4 čajové lžičky bambuckého másla
  • muškátový oříšek (volitelné)

Pokud si rádi dopřáváte mletou kávu, zbytky, které vám v hrníčku zbudou, můžete využívat při tvorbě tělových a obličejových scrubů. Podobně také v tomto návodu na domácí scrub na rty.

Připravte si malou misku, ve které smícháte hnědý cukr, již použitou mletou kávu a dýni. Dobře směs promíchejte. Poté přidejte med, kokosový olej, bambucké máslo a špetku muškátového oříšku. Míchejte do doby, dokud nemáte pocit, že jsou všechny ingredience spojeny. Finální produkt přendejte do malé nádobky s víčkem. Uchovávejte v lednici a používejte dvakrát týdně na vaše rty.

Scrub aplikujte pomalým kroužením a masírujte s ním jemně rty. Poté ho nechte na rtech chvíli působit. Smyjte vlažnou vodou a aplikujte na rty ochranný balzám či krém.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button