OstatníRady a tipy

Koupili jste si nové boty? Nevyhazujte z krabice gelový sáček, bude se vám hodit!

Sáček silikonového gelu uvnitř krabice od bot je malý zázrak. Mnoho lidí se domnívá, že je k ničemu a navíc i toxický. Pravdu mají v tom, že se jeho části nesmí konzumovat v důsledku obsahu oxidu křemičitého. Než však silikagel vyhodíte, přečtěte si, co vše užitečného s ním jde dělat. Je určen k tomu, aby prodloužil trvanlivost uskladněných věcí, udržuje je od vlhkosti.

Zde je několik skvělých tipů k využití silikagelových sáčků

Uložení mobilního telefonu

Máte mokrý nebo zamlžený displej telefonu? Ať už vám telefon spadl do vody nebo jste s ním byli někde, kde je vyšší vlhkost vzduchu, za pokus silikagel rozhodně stojí. Oxid křemičitý obsažen v kuličkách do sebe pohltí vlhkost a je velká šance, že telefon zase bez problémů půjde.

Mezi oblečení

silikagelKdo už teď víte, že u vás panuje vyšší vlhkost, nebraňte se silikagelu ani ve vašich skříních, rozhodně tím zneutralizujete vlhkost. Mokré oblečení je navíc zdrojem pro rozvoj bakterií. V takovém prostředí se rychleji šíří. Dejte dva silikagely mezi čisté oblečení a uchováte ho déle svěží.

Sportovní taška

Sportovní taška je od oblečení vlhká. Přece jen se zpotíte a všechno to oblečení tu způsobí další vlhkost a zápach. Je i vaším cílem mít tašku bez bakterií a vlhkosti? Řešením jsou opět silikagely absorbující vlhkost.

Kosmetická taštička

Silikonové sáčky s gelem mají své využití i v kosmetické taštičce. Prodlužujete tím životnost vašich kosmetických produktů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button