JídloRady a tipy

5 zdravotních problémů, které dokáže vyřešit obyčejná cibule

Všichni víme, jak silné antibiotikum je česnek, ale víte to samé i o cibuli? Přečtěte si následující řádky a uvidíte sami, že těchto 5 zdravotních problémů se může vyřešit prakticky snadno. Cibule je dostupná v obchodech celoročně. Jedná se o levnou a přesto léčivou surovinu.

Zbavte se ucpané uší s ušním mazem

Odstraňte slupku cibule, očistěte, nasekejte a dejte do kapesníku, následně přiložte na ucho. Kapesník by měl zůstat na začátku zvukovodu a nechte působit přes noc jako zábal. Ušní maz do rána změkne jako vosk, pak ho budete moci jednoduše vytáhnout.

onion-bulbs-84722_960_720

Náprava bolesti

Rozřízněte cibuli napůl a řezem jí dejte na místo, které vás bolí. Cibule do sebe vstřebá horkost a vaší pokožce se 100% uleví. Nechte jí takto přiloženou dvě minuty, poté jí odstraňte a hoďte do koše.

Štípnutí včelou nebo vosou

Podobným způsobem se cibule uplatní i po štípnutí žihadlem, zmírní bolest v místě vpichu a jeho okolí. Její silné účinky lze cítit již po krátké chvíli.

wasp-538471_960_720

Nižší tělesná teplota

Z předešlých bodů je jasné, že cibule snižuje tělesnou teplotu. Uplatní se tedy i při srážení horečky. Nakrájejte cibuli na malé kousky a umístěte je do ponožky. Noste je několik hodin, tělesná teplota se sníží.

onion-657497_960_720

Eliminace toxinů

Nejrychlejším způsobem, jak v těle potlačit vliv škodlivin, je detoxikace pomocí konzumace čerstvé cibule. Nebojte se zakousnout do čerstvé cibule, brzy si na její chuť zvyknete. Čerstvá cibule je rovněž nejlepším doplňkem masitých jídel, v kuchyni s ní rozhodně nešetřete.

onion-341654_960_720

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button