Voda z vařené rýže jako mnohaletý recept na mladistvou tvář a zdravé vlasy
Většina z nás vždy vodu, ve které vařila rýži, zkrátka vylévá. Ovšem za předpokladu, že nevaříme rýži, při které se veškerá voda během vaření odpaří. Určitě jen tak někoho z nás nenapadne, že se dá i nadále použít díky starodávné tradici asijských žen. Asijské ženy tuto zbylou vodu po rýži používají na své vlasy a pleť, neboť je plná minerálů a vitamínů.
Samotný název: rýžová voda, se jistě pro nás mnohé z nás zdá poněkud netradiční, ale proč ji vylévat, když nám může být tolik prospěšná? Živiny, které jsou v této vodě obsaženy, mají úžasnou schopnost posílit naše vlasy, obnovit jejich strukturu a lze si jí umýt tvář. Je to jednoduší, než si kupovat produkty v obchodě.
V různých televizních pořadech či z vlastních zkušeností jste jistě postřehli, že se asijské ženy i ve vysokém věku jeví poněkud mladě a mají zdravé, pevné, lesklé vlasy. Jak je to možné? Zkrátka a jednoduše, využívají pozitivní vlastnosti této vody již po mnoho let. Rýžová voda neobsahuje sulfáty, silikon a ani chemické látky, které by mohly vlasům uškodit.
Je dokázáno, že se v minulosti asijské ženy ve zmiňované vodě dokonce koupaly, tudíž dlouhodobý mladistvý a svěží vzhled se stal jejich poznávacím znamením, jelikož jejich vlasy byly velmi zdravé, lesklé a často dosahovaly délky až na zem.
Stávalo se, že si ženy vlasy za celý svůj život téměř neostříhaly, protože se jim vlasy netřepily. V rýži totiž nalezneme inositol zlepšující kvalitu vlasů.
Nač otálet, vyzkoušejte tuto starodávnou metodu osobně. Nezáleží, jakou rýži používáte. Ať je jasmínová, dlouhozrnná, hnědá, opravdu na tom nezáleží.
Nyní si uvedeme příklady, jak na to.
Možnost č.1
Nejdříve můžete vyzkoušet metodu s klasickou převařenou rýží, ale abyste získali dostatečně množství vody, musíte použít minimálně 3x tolik vody, co používáte obvykle.
Jakmile si rýži uvaříte, jako vždy ji obyčejně sceďte, zbylá voda bude mléčné barvy. Avšak je dobré ji trošičku zředit, nedoporučuje se používat v tak silné koncentraci. Použijte několik lžic rýžové vody do šálku čisté vody.
Takto připravenou vodou si omyjte obličej a vlasy, přičemž zbylý koncentrát lze skladovat v uzavřené nádobě v ledničce po dobu zhruba jednoho týdne.
Možnost č.2
Jako další možnost, která je rychlejší a jednodušší, nebude třeba rýži vařit. Pouze do dvou šálků vody nasypte asi půl hrnku rýže a ponechte po dobu 15 min. louhovat. Nutno dodat, že takto připravenou vodu neskladujeme, nýbrž ji všechnu rovnou použijeme jako v přechozí metodě.
Možnost č.3
A do třetice si přestavíme postup následující, a to sice kvašenou rýžovou vodu. Je to sice zdlouhavější metoda, ale pro naše vlasy je ze všech uvedených metod tou nejideálnější, neboť během kvašení se mění pH. Samotné kvašení je pro naše vlasy zcela přirozené. A jak na to?
Začneme tím, že si připravíme rýžovou vodu bez vaření dle předchozího návodu, a zbylou vodu ponecháme v pokojové teplotě ve sklenici 1-2 dny odležet. Jakmile ucítíme zápach, který bude voda vylučovat, trošku ji povaříme, čímž zastavíme proces kvašení. Pak necháme vychladnout vodu a pak ji můžeme na pleť a vlasy použít. Však neopomeňte vodu zředit, protože v této původní verzi je velmi silná a nejlépe použijte 1-2 šálky vody.
Takto připravenou vodu můžete používat každý den před spaním na oplachování naší tváře i vlasy.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos