Přírodní léčbaRady a tipyTOP 10Zdraví

7 tipů pro denní a noční úlevu od kašle

Zřejmě jen málokdo z nás nikdy neměl kašel. Kašel bývá součástí nachlazení, ale také závažnějších onemocnění jako je bronchitida, tuberkulóza, rakovina plic atd. Mezi nejčastější však patří nachlazení, chřipka a Covid 19. Ačkoli existuje mnoho přípravků, která mohou v boji s nepříjemným kašlem pomoci, můžete využít i jiné způsoby.

Přes den pijte teplý nápoj

Teplý nápoj, jako je čaj nebo voda s citronem, může uklidnit hrdlo, které je rozbolavělé nebo rozbolavělé kašlem. Teplé tekutiny také napomáhají uvolňování hlenu, což usnadňuje jeho vykašlávání. Pokud přidáte pár kapek medu, máte přírodní prostředek proti kašli.

Během dodávejte tělu dostatek tekutin

Dostatek tekutin je vždy dobrý nápad a ještě více při nachlazení. Zůstat dobře hydratovaný pomůže ředit hlen a kašel zase zvýší produktivitu. Ideální je voda, ale počítá se i zklidňující vývar.

Cucejte bylinné bonbony

Kapky proti kašli jsou dobré pro zklidnění suchého, podrážděného krku a snížení neustálého nutkání kašlat. Žádné pastilky? Bez obav. Jakýkoli tvrdý bonbón, nejen bylinný, podpoří produkci slin a poskytne vlhkost, kterou potřebujete k úlevě od suchého kašle.

Před spaním si dejte med

Přidání medu do šálku čaje je osvědčený způsob, jak zklidnit podrážděné hrdlo a uklidnit kašel. Med je lepší než volně prodejné léky při snižování frekvence a závažnosti kašle v důsledku infekcí horních cest dýchacích.

Můžete zkusit vzít lžičku nebo dvě medu před spaním, buď samotný, nebo zamíchaný do šálku čaje nebo teplé vody. (Nedávejte kojencům do jednoho roku med; nepomůže s příznaky a může způsobit onemocnění zvané kojenecký botulismus)

Použijte zvhčovač vzduchu

Umístění zvlhčovače přímo vedle postele může pomoci udržet vaše dýchací cesty vlhké a snížit pravděpodobnost, že vás probudí suchý, dráždivý kašel. Pomůže také produktivnímu kašli tím, že zředí hlen a usnadní vykašlávání.

(Vaporizér může také poskytnout denní úlevu od kašle, takže jej možná budete chtít nastavit všude tam, kde trávíte nejvíce času, například ve vaší kanceláři nebo obývacím pokoji.)

Použijte jeden polštář navíc – nebo dva

Kašel se často zhoršuje v noci, protože ležení způsobuje, že se vám hlen v krku díky gravitaci shromažďuje, místo aby odtékal. To spouští kašlací reflex jako prostředek k přesunu hlenu ven.

Zvednutí hlavy může pomoci vyřešit problém. Spánek tímto způsobem také pomáhá zmírnit GERD (gastroezofageální refluxní onemocnění), které může způsobit noční kašel.

Kloktejte slanou vodou

Chcete-li mít noc s čistým hrdlem, zkuste kloktat teplý roztok slané vody. To může zmírnit kašel zklidněním podráždění krku, uvolněním hustého hlenu a odstraněním dráždivých látek z krku.

Jednoduše vmíchejte ½ lžičky soli do malé sklenice teplé vody, kloktejte tak dlouho, jak jen můžete, a poté roztok vyplivněte.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button