Babské radyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Trápí vás padání vlasů? Vsaďte na tato semínka

Snad každý se s tím někdy setkal – vypadávání vlasů je naprosto přirozený proces, nemusíte se bát, když ve sprše najdete nějaký ten vlas. Ale co když je těch vlasů pořád víc a víc? Pokud vás postihla tahle noční můra, nevěšte hlavu, vždy se s tím dá něco dělat.

Nejdůležitější je dostat se na podstatu věci – proč vám vlasy vlastně vypadávají? Příčin může být mnoho. Patří mezi ně dlouhodobá stresová situace, hormonální změny v těle či jen nesprávná péče o vlasy.

Vlasy jako zrcadlo organismu

Ne nadarmo se říká, že podle vlasů se dá poznat celkový zdravotní stav člověka. Každý den nám přirozeně vypadne až sto vlasů denně, to je naprosto v pořádku. Když je jich víc, znamená to, že ve vašem těle je něco v nepořádku a váš organismus se s tím snaží bojovat, bohužel, neúspěšně. Začněte co nejdříve pátrat po příčině.

Proč vlastně vlasy vypadávají?

Sice neznáme důvod, ale muži trpí vypadáváním vlasů častěji než ženy. Jedna z nejčastějších příčin jsou hormonální změny v těle, proto vypadávání vlasů bývá největším problémem v pubertě, ženy trápí v období menopauzy či v těhotenství.

Stejně jako hormonální změny může být na vině nesprávný krevní oběh či rychlý úbytek hmotnosti. Vliv na vypadávání vlasů má též diabetes či porucha štítné žlázy. Nicméně, v mnoha případech hraje roli pouze dědičnost či přirozený proces stárnutí.

U mužů způsobuje padání vlasů nejčastěji hladina testosteronu mezi dvacátým a třicátým rokem. Pokud je muž dědičně citlivý na testosteron, začíná v této době výrazně plešatět.

Přírodní léčba

Samozřejmě, můžete jít do lékárny a nakoupit si spoustu medikamentů, nicméně, vydržte, než se vrhnete na chemii a poohlédněte se po nějaké přírodní léčbě. Velkým pomocníkem při řešení tohoto problému je změna stravy. Na svůj jídelníček byste měli zařadit stravu, která je bohatá na křemík, vápník, železo, zinek a fosfor. K tomu doporučujeme konzumovat ve vysoké míře ovoce, zeleninu a luštěniny.

Konopné semínko

Jedním z největších přírodních pomocníků je konopné semínko. Pokud jej budete konzumovat jednu polévkovou lžíci denně, dopřejete svému tělu dostatek potřebných živin, a navíc si posílíte imunitu. Obsahuje spoustu vitaminu B a přirozeně dokáže regenerovat nejenom vlasy, ale také i pokožku.

Jeho účinek je dobré podpořit také dostatečnou starostí o vaše vlasy – vytvořte si domácí hydratační masku, pravidelně zastřihávejte konečky a dejte pozor na příliš pevné gumičky, které vaše vlasy postupně zabíjí. Vlasy rozčesávejte kartáčem s přírodními štětinami, ten umělohmotný rychle vyhoďte do odpadků.

Konopný olej

Akutním pomocníkem při péči o vlasy může být i konopný olej. Naneste jej přímo ke kořínkům a nechte působit alespoň po dobu půl hodiny. Klidně jej můžete ale nechat působit i celou noc a ráno si vlasy pořádně umýt šamponem. Opakujte tento proces pravidelně po pěti dnech po dobu jednoho měsíce.

Olej můžete užívat i preventivně při každém mytí vlasů – přidejte k šamponu tři kapky oleje a následně pořádně opláchněte. Jeho užívání navíc dodá vašim vlasům lesk, který se nedá jen tak přehlédnout.

Dejte si ale pozor na to, aby vámi vybraný olej obsahoval hlavně zelené části rostliny, jelikož právě ty jsou přímým zdrojem účinné látky. Olej, který je vylisovaný z konopných semen nemá vyžadované účinky.

Pokud i přes všechny tyto rady vaše vlasy nepřestávají vypadávat, je třeba obrátit se na lékařskou pomoc, jelikož můžete mít v těle závažnější problém, který bude potřeba řešit jinou cestou. Každopádně věříme, že naše rady vám pomohou a vypadávání vlasů už nebude vaší noční můrou, ale maximálně dávnou vzpomínkou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button