KrásaPrevenceZdraví

Znáte tuto bobuli, která má v sobě více antioxidantů a vitamínu C, než pomeranč?

Srstka angrešt je bobulovitá plodina, která roste na keři. Dříve se těšila velké oblibě, ovšem dnes už z našich zahrádek mizí. Toto ovoce pocházející z Indie je známé přes 5000 let a v oblasti svého původu bylo používáno jako elixír mládí. Angrešt má zelené až zeleno-žluté plody a dorůstá obvykle do výšky až 1,8 metru. Má velmi specifickou chuť, která je trpce kyselá a zároveň sladká.

Proč je angrešt léčivým ovocem

Pokud máte v misce 100 gramů angreštu, můžete očekávat, že v tomto množství bude přibližně 470-680 g čistého vitamínu C. Poslední vědecké studie přišli na to, že angrešt je na prvním místě v obsahu antioxidantů a tudíž nejsilnějším přírodním lékem.

Většina lidí netuší, že vitamín C kromě budování silné imunity také posiluje kosti. Kromě vitamínu C, který je v tomto ovoci obsažen ve velké míře, můžeme v angreštu nalézt flavonoidy, třísloviny a minerální látky. Používá se proto při léčbě kašle, bolesti v krku, nebo při problémech s dýcháním.

Další zdravotní výhody, které s sebou užívání angreštu nese

Odstraňuje toxinů z jater

Studie prokázala, že látky obsažené v angreštu vytvářejí ochranné prostředí pro játra, které zabraňují vzniku negativních účinků chemických léků, například proti tuberkulóze, a odstraňují nechtěné toxiny.

Pomáhá při léčbě rakoviny

Při boji proti rakovině jsou antioxidanty tou nejdůležitější věcí, co pomáhá naše tělo uzdravovat. Jak jsme již výše zmínili, angrešt obsahuje antioxidantů opravdu mnoho, a proto brání dalšímu rozšiřování karcinomu a tlumí rakovinné buňky.

Prevence proti cukrovce

Pravidelný příjem angreštu pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Angrešt je tedy skvělou prevencí proti vzniku diabetu, především 2. typu.

Pomáhá při problémech s trávením

Jestliže vás trápí nějaký zažívací problém, od bolesti břicha, průjem, křeče až po zvracení, angrešt dokáže váš stav vyřešit a trávicí trakt uklidnit.

Podporuje krásnou pleť, vlasy a nehty

Látky obsažené v angreštu jsou skvělým přírodním lékem, který zastavuje padání a šedivění vlasů a stimuluje jejich růst. Nejen že vám vlasy nebudou vypadávat, ale také vám budou růst nové. Proto bývá často používán v přírodních šampónech.

Mimo jiné dokáže obnovit zdraví pleti a odstraňuje kožní problémy přes vyrážky až po akné.

Pokud trpíte deficitem vitamínu C, antioxidantů, či vás trápí vypadávání vlasů a špatný stav pokožky, angrešt může být tou odpovědí, kterou tak marně hledáte.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button