Zdraví

Alternativa k vrtání zubů? Ano, zubního kazu se dá zbavit i jinak

Návštěva zubaře v mnoha lidech vyvolává pocity strachu nebo dokonce paniky. Může za to především zubařská vrtačka, se kterou má řada z nás opravdu hodně negativní zkušenosti. Odteď se ale návštěvy lékaře už bát nemusíte!

Nové technologie, nové možnosti

S rozvojem nových postupů se se vědcům stále častěji daří přicházet se zcela přelomovými způsoby, jak se vypořádat z řadou obtížných problémů. Jedním z nich je bezpochyby i odstraňování zubního kazu.

Argentinská firma vyvinula zvláštní enzymový gel, který prý dokáže kaz odstranit bez vrtání! Nechá se jen 2 minuty působit, postižené místo se následně vyškrábne a vydezinfikuje a vyplní nepropustným materiálem. A je hotovo!

Tyto enzymy umí šetrně zneškodnit zubní kaz, aniž by porušily okolní zubní sklovinu či byly agresivní vůči dásním. Kaz se pod jejich vlivem jednoduše rozpustí a jde jednoduše ze zubu seškrábnout.

Bohužel je však tento zázrak zatím ve fázi testování, a tak potrvá ještě nějaký čas, než by mohl být případně dostupný i v našich končinách. Je však velkou nadějí pro ty, kteří k zubaři jednoduše nejdou kvůli panickému strachu z vrtačky. Nepříjemné bolesti tak mohou být brzy minulostí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button