PrevenceRady a tipyZdraví

Účinný způsob, jak se zbavit bolesti kloubů při nepříznivém počasí

Je to způsobeno barometrickým tlakem, který s růstem a teplotou s vlhkostí působí negativně na klouby. Odborníci zastávají názor, že teorie o barometrickém tlaku a o jeho souvislosti s bolestí je velmi stará a datuje se od roku 400 př. n. l.

Nyní si uvedeme triky, které nám od chronické bolesti kloubů pomohou

1) Hrozny namočené do ginu

Již v dávných dobách ve středověké Anglii byl hojně používán tento prostý způsob léčení, který se používal proti moru. Pouze namočíte zlaté hrozny do ginu, necháte gin vypařit a každý den takto připravené hrozny jíte. Snadno a jednoduše tak zabráníte bolestem při artritidě.

2) Čaj připravený z cibule

Ve východní Evropě se po mnoho let lidé spoléhají na antioxidanty, které právě cibule obsahuje. Zmírňují se tak bolesti u artritidy. A jak na to? Postačí oloupat a nakrájet jednu velkou cibuli a vařit ji v 1 a ½ šálku vody asi 20 min. Do čaje přidáte citrón, zázvor či med na dochucení a ještě za tepla vypijete.

3) Tymián

Tymián ne jenom, že skvěle chutná, ale má i protizánětlivé účinky. Přidávejte jej čerstvý či sušený do jídel jako jsou ryby, maso či zelenina. Dokonce si jej můžete uvařit jako čaj.

4) Zázvorový čaj

Zázvor má podobné účinky jako léky, které lékař předepisuje proti artritidě, a to tím, že omezují bolest. Má totiž vliv na zánětlivé reakce těla. Čaj si připravíte jednoduše. Postačí, když zalijete plátky zázvoru, vaříte 15 min. a pijete teplé.

5) Levandule

Levandule je charakteristická svou uklidňující vůní. A ještě k tomu zmírňuje vnímání bolesti, přispívá ke snižování stresového hormonu kortizolu, čímž se cítíme uvolněně. Jako lék není známá pouze levandule, ale dokonce i majoránka či máta.

6) Hřebíček

Hřebíček má protizánětlivé účinky, zasahuje do tělesných procesů, které vyvolávají artritidu. Dále je skvělý zdroj antioxidantů důležitých pro zpomalení poškozování našich kostí a chrupavek.

Díky tomuto článku jste se dozvěděli, že bolest kloubů skutečně souvisí se špatným počasím. Nyní však již můžete být připraveni a díky těmto trikům bolesti předejít. Nezapomínejte, že prevencí vše začíná…

 

 

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button