Zdraví

Zánět spojivek v těhotenství

Jakémukoliv infekčnímu zánětu v období těhotenství je třeba věnovat zvýšenou pozornost, a proto ani případný zánět spojivek nelze podceňovat. Je-li příčina zánětu běžného charakteru, není třeba se o zdraví miminka nijak obávat. Jedná se o běžné onemocnění, které se projevuje pouze místně – v tomto případě v očích. Pokud by se váš zdravotní stav ovšem horšil celkově, nemusí být příčinou problémů s očima zánět spojivek a je nezbytné neprodleně vyhledat lékaře!

I v případě „pouhého“ zánětu spojivek je však nutné navštívit lékaře, který určí správnou diagnózu a předepíše vhodné léky, tak rychle, jak jen to bude možné. Zánět spojivek je totiž vždy třeba přeléčit lokálními antibiotiky. Nejčastěji se předepisuje nějaká pro těhotné ženy vhodná antibiotická mast nebo kapky do očí, případně kombinace obojího.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button