Zdraví

Co je smldinec chlupatý a jaké zdravotní výhody přináší vašemu organismu?

Setkali jste se již s touto exotickou rostlinou, která je bohatá na zdraví prospěšné látky a je prevencí mnoha onemocněních? Tato rostlina má v češtině opravdu podivné jméno, nazývá se smldinec chlupatý, v angličtině ji najdete pod názvem wild yam. U nás na loukách ji opravdu nenajdete, jejím domovem je oblast střední a jižní Ameriky. Je dalším pokladem, který nám staří Aztékové a Mayové zanechali. 

Léčí hormonální problémy

Smldinec je velmi užitečným především pro ženy, jelikož obsahuje fytoestrogeny, které mají vliv na hormonální problémy. Tyto látky mají podobný vliv jako ženské hormony. Smldinec je skvělým doplňkem pro ženy procházející menopauzou, jelikož zmírňuje její negativní příznaky, které každá žena procházející menopauzou důvěrně zná. Jde o nepříjemné změny nálad, návaly, pocení, pocity slabosti, apod. Tyto symptomy se mohou u každé z žen lišit. Smldinec nastoluje rovnováhu mezi hormony, jako je progesteron a estrogen a pomáhá v optimalizaci hormonálních funkcí. Může se stát přírodní a neinvazivní léčbou vůči klasické chemické léčbě, jelikož taková léčba každé ženě nevyhovuje, jelikož sebou nese negativní účinky.

Skvělý pomocník pro ženy

Smldinec nepomáhá jen v období klimakteria, ale také v obdobích, kdy vás provází silná či nepravidelná menstruace. Pomoci může smldinec i ženám, které ztrácejí citlivost pohlavních orgánů, jelikož působí jako afrodisiakum. Pokud se chcete preventivně chránit před vznikem zánětu, je smldinec skvělou prevencí, jelikož obsahuje přírodní třísloviny. Pomoci může i při zmírnění porodních bolestí, křečových bolestech a menstruačních bolestech. Je záchranou pro ženy, které prožívají silnou a bolestivou menstruaci. Pomůže nejen při bolestech menstruačních, ale také bolestech spojených se žaludečním traktem, které jsou doprovázeny křečemi.

Při pocitech únavy

Pokud se cítíte často unavení, chybí vám energie a často upadáte do stavu apatie, smldinec vám pomůže také. Skvěle působí i proti opotřebení svalů a kostí. Je vhodný i pro všechny, kteří chtějí podpořit nárůst svalové hmoty.  Pokud jste tedy pravidelným návštěvníkem posilovny, může vám smldinec pomoci jako doplněk stravy. Jelikož optimalizuje hladinu cukru v krvi, je vhodný pro diabetiky.

Jak se smldinec užívá?

Wild yam můžete používat jak ve formě kapslí, které seženete na internetu či ve specializovaných prodejnách s doplňky stravy či zdravou výživou, tak i ve formě odvaru či nálevu. Z kořene smldince se izoluje steroidní saponin, ze kterého se vyrábí steroidní léky. Smldinec můžete užívat nejdéle dva měsíce ve formě odvaru, poté byste měli na minimálně 3 týdny užívání smldince vynechat. Denní doporučená dávka smldince je 100 mg.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button