MinerályPřírodní léčbaVitamínyZdraví

Odhalte zdravotní potíže ze své tváře

Chcete-li zjistit, co vás trápí, obvykle jdete za lékařem, který vám provede krevní testy. Existuje však i rychlejší a levnější způsob! Stačí se podívat do vlastní tváře a hned dokážete vyčíst, co vám chybí.

Nedostatky minerálů a vitamínů se totiž nejčastěji projeví právě na stavu naší pleti či vlasů. Proto honem k zrcadlu, ať víte, čeho se vám nedostává!

  1. Bledá pleť

Jste-li den ode dne bledší, nejspíš trpíte nedostatkem vitamínů B12. Zkontrolujte si i svůj jazyk, zda není hladký. Pokud ano, pak máte jasno. Dalšími příznaky jsou obvykle problémy s pamětí a celková vyčerpanost organismu. Snažte se zvýšit přísun rybího masa a volně chované drůbeže.

2. Nezdravé vlasy

Jsou vaše vlasy křehké, lámavé, bez lesku a často vypadávají? Může vám chybět vitamín B7. Zkuste zvýšit přísun potravin jako jsou žloutky, květák nebo houby.

3. Oteklé oči

Jste po ránu celí oteklí nejen v okolí oči, ale třeba i na nohách. Možná trpíte nedostatkem jódu. Doprovodnými příznaky je i suchá kůže, přibývání na váze a vypadávání vlasů. Zkuste do svého jídelníčku zařadit více jódované soli. Ale ze platí dvojnásob, že všeho moc škodí – nadměrný přísun soli je zodpovědný za problémy s krevním tlakem či ledvinami. Dalšími skvělými zdroji jódu jsou i mořské řasy a ryby. Zvážit můžete i potravinové doplňky ve formě kapslí nebo kapek.

4. Bledé rty

Signalizují nedostatek železa. Viditelnější je zejména u žen. Napravit to můžete konzumací špenátu, fazolí, červeného masa nebo ryb.

5. Krvácení dásní

Nejčastěji ukazují na nedostatek vitamínu C. Jedná se o poměrně závažný stav, který je potřeba urychleně řešit. V nejhorších případech může vést až k úplnému vypadání zubů. S nápravou vám pomohou citrusy, meloun, jahody nebo i červené papričky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button