Zdraví

6 cviků pro odstranění bolesti zad

Jedním z důsledků nadměrného sezení, malé fyzické aktivity a nesprávného držení těla je bolest zad. Polovina populace trpí nějakými problémy s bolestí zad, které se řeší prášky proti bolesti a rehabilitacemi. My vám ale přinášíme pár cviků, které vaše bolesti zad odstraní.

Ať už máte necitlivost, bolest a křeče, nebo toužíte jen po protažení, tyto cviky jsou určeny pro kohokoliv.

  1. Protahování nohou v leže

Lehněte si zády na podložku a pokrčte kolena. Jednu nohu chytněte pod kolenem a s výdechem přitáhněte. Dýchejte a držte 30 sekund. Nesnažte se nohu přitahovat příliš přes bolest, jen aby vám to bylo příjemné. Nohy poté vyměňte a opakujte dvakrát na každou nohu.

  1. Protahování spodní části zad

Zůstaňte ležet na podložte s pokrčenými nohami. Jednu nohu chytněte oběma rukama na koleni a přitáhněte do příjemného protažení. Držte 30 sekund a opakujte na druhou nohu. Opakujte dvakrát.

  1. Protahování do strany

Tento cvik opět začíná v leže na podložce na zádech. Pokrčte levou nohu, položte ji patou na pravé koleno. Levou ruku dejte do rozpažení a pravou zatlačte na levé koleno. Přetočte s výdechem spodní část na pravou stranu, zatímco hlava půjde do protisměru. V této pozici vydržte 20 sekund a s nádechem vraťte do počáteční pozice. Ten samý cvik opakujte i na druhou stranu.

  1. Protahování stehen

Naposledy ještě zůstaneme v leže na zádech. Necháme pokrčené kolena, levou nohu přitáhneme k hrudníku a položíme lýtkem na pravé koleno. Chytíme pravou nohu pod kolenem a s výdechem přitáhneme. Držíme po dobu 30 sekund a opakujeme i na druhou nohu.

  1. Protahování boků

Začínáme ve stoji. Nohy jsou rozkročené za sebou. Ve předu levá noha, vzadu pravá. Klesáme jako do dřepu, až se dostaneme pravým kolenem k podložce. Levé koleno je do pravého úhlu, nesmí předbíhat levý kotník. S výdechem zatlačíme kyčel směrem dopředu a držíme po dobu 30 sekund. Po uplynutí doby vrátíme do počáteční pozice, vyměníme nohy a cvik opakujeme.

  1. Protahování do strany

Poslední cvik začíná ve vzpřímeném stoji s nohami mírně rozkročenými. Levou ruku položíme v bok, pravou nad hlavu a s výdechem se ukláníme k levé straně. Musíme dát pozor abychom se nepředklonili nebo nezaklonili. Vydržte 10 sekund na každé straně.

Jedná se o velmi jednoduché a časově nenáročné cviky. Vyzkoušejte je a odstraňte bolavé záda.

http://www.cuisineandhealth.com/7-stretching-exercises-in-7-minutes-for-a-full-release-of-back-pain/

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button