KrásaZdraví

7 varovných signálů, které vysílají vaše nehty

Stav vašeho zdraví se nejvíce projeví na vašich vlasech, pleti a nehtech. Pokud tedy v těchto oblastech trpíte nějakými potížemi, je načase začít hledat příčinu.

Jsou to právě i naše nehty, které nám mohou prozradit, jak se daří celému našemu organismu. Zdravé nehty jsou narůžovělé s bílými měsíčky okolo prstů. Jsou hladké a lesklé, bez drážek a pigmentace.

  1. Hrudkovité nebo křehké nehty

Mohou být výsledkem stárnutí nebo časté aplikace laků na nehty. Někdy je také příčinou houbová infekce. Často to taky znamená počínající artritidu.

2. Ztráta zabarvení

Žluté nehty znamenají problémy s játry. Často je také mají dlouholetí kuřáci jako projev vystavení nikotinu. Zeleno-černé zabarvení značí bakteriální infekci, která často vzniká pod uvolněným nehtem. Hnědé nehty naopak indikují onemocnění štítné žlázy nebo podvýživu.

3. Hrubé nehty

Poukazují na potíže s plícemi. Ať už zánětlivého původu nebo astma či alergie.

4. Uvolněné nehty

Nehty, které dobře nedrží na nehtovém lůžku znační infekci v těle. Nejčastěji jde o potíže se štítnou žlázou nebo i alergickou reakci.

5. Jamky nebo promáčknutí

Indikují lupénku, ekzém či artritidu. Někdy však může jít i o závažné autoimunitní onemocnění.

6. Drážky napříč nehty

Vznikají obvykle v důsledku předchozího úrazu a také jako vedlejší projev cukrovky. Také se tak projevuje nedostatek zinku a hořčíku.

7. Červené nebo hnědé pruhy pod nehty

Jedná se o poškozené cévy či vlásečnice. Nejedná se však o žádný velký zdravotní problém, spíš estetickou obtíž.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button