PrevenceZdraví

Léčivé účinky jehličí

Jehličí není jen pichlavou ozdobou stromů, ale i skvělým přírodním lékem na celou řadu neduhů.

Posílení imunity

Jehličí je bohaté na vitamín C, který pomáhá při nachlazení a chřipce. Pro posílení imunity je výborný čaj z jehličí borovice či smrku. Vyrobíme si jej velmi snadno. Jehličí dáme do hrnku, zalijeme vroucí vodou, přiklopíme a necháme 15 – 20 minut louhovat. Pijeme teplý nápoj.

Zlepšení zraku

Díky obsahu vitamínu A a dalším karotenoidům může jehličí posilovat náš zrak, pravidelné pití čaje může pomoci ochránit oči před degenerativními změnami a slepotou spojenou s věkem. Můžete používat místo čaje i tinkturu, kterou přidáváte do vody nebo bylinného čaje (15 – 20 kapek na šálek).

Zdravá pokožka

Díky antimikrobiálním a protizánětlivým schopnostem můžeme čaj používat na mytí obličeje. Odstraníme tím přebytečnou mastnotu a můžeme předcházet akné. Čaj též stahuje pokožku a tím zmenšuje póry.

Zdravé vlasy

Čaj z borovicového jehličí nebo tinktura (5 – 10 kapek přidaných do šamponu či kondicionéru) mohou být použity na léčbu svědění pokožky. Také pomáhají v boji proti lupům.

Proti stárnutí

Silné antioxidační vlastnosti borovicového jehličí pomáhají ovlivňovat předčasné stárnutí způsobené vlivem UV záření. Vysoký obsah vitamínu C podporuje produkci kolagenu, kožního proteinu, který pomáhá udržovat pokožku jemnou a vláčnou.

Zdravé nohy

Borovicové jehličí je přírodní antiseptikum. Koupele nohy ochrání proti bakteriálním a plísňovým onemocněním, také pomáhají zmírnit otoky nohou způsobených únavou ke konci dne.

Upozornění na závěr: některé druhy borovic a dalších jehličnanů jsou nepoživatelné, některé dokonce jedovaté. Čajům by se měly vyhýbat těhotné ženy. Než si přinesete domů jehličí a započnete s přípravou čajů, ujistěte se, že máte ten správný druh.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button