Zdraví

Nejlepší přírodní čistič střev, který vám pomůže i zhubnout

Psylliové plevy jsou součástí rostlin plantago ovata, původem z Indie a Pákistánu. Psyllium se po staletí používá k regulaci váhy a trávení. V poslední době získává více pozornosti jako vynikající zdroj pro ty, kteří užívají nízkokalorické diety, protože poskytuje vlákno, které mnozí lidé při přípravě sacharidů vynechávají.

Zdravotní přínos Psyllia

Ve skutečnosti ve 100 gramech psyllium nabízí neuvěřitelné množství 71 gramů rozpustné vlákniny. Kromě toho, že vám pomůže zůstat plný a zhubnout, psyllium poskytuje mnoho dalších přínosů pro zdraví.

1. Léčí syndrom dráždivého střeva

IBS není zábavná a může vážně ohrozit váš životní styl. Konzumace psyllia může pomoci snížit přebytečnou vodu ve stolici a snížit počet návštěv na toaletě. Snížení návštěv toalety může také snížit vaše šance na získání hemoroidů a análních trhlin. Vlákno jako je psyllium také pomáhá snížit přebytečný plyn, který snižuje nadýmání a plynatost. Lékaři mohou také doporučit použití psyllia k léčbě problémů spojených s ulcerózní kolitidou, Crohnovou chorobou nebo jinými problémy.

2. Rakovina tlustého střeva

Některé studie naznačují, že dieta s vysokým obsahem vlákniny může pomoci léčit nebo předejít rakovině tlustého střeva. Ačkoli je třeba provést více výzkumů předtím, než je korelace konečná, mohlo by být vhodné, aby jste do vaší stravy začleňoval psyllium, aby se snížilo riziko vzniku této rakoviny, zejména pokud jde o vaši rodinu.

3. Snižuje hladinu cholesterolu

Americký žurnál klinické výživy uvedl studii, která ukázala, že konzumace obilovin s vysokým obsahem rozpustných vláken pomáhá léčit hypercholesterolemii. Studie také ukázaly, že konzumace psylia může přispět ke snížení hladin cholesterolu v krvi (LDL) v těle. Psyllium může také pomoci snížit hladinu triglyceridů a snížit krevní tlak, což dále přispívá k celkovému zdraví vašeho srdce.

4. Diabetes

Výzkum naznačuje, že diety s vysokým obsahem vlákniny mohou přispět ke snížení hladiny inzulínu a krevního cukru v těle. To může také znamenat snížit riziko vzniku cukrovky předtím, než ji někdy dostanou.

5. Zácpa

Psyllium také pomáhají při léčbě zácpy. Tím, že vytvoříte hromadění ve střevech, povzbuzuje vaše střevo, aby začalo proces odstraňování tohoto odpadu z těla.

Jak užívat Psyllium

Psyllium se často nachází v práškové formě ve vašem místním obchodě s Bio potravinami. Smíchejte sušený prášek s vodou a začleňte je do vaší stravy podle potřeby. Jako pomoc pro některé ze zdravotních problémů popsaných výše, je nejlepší, aby tento doplněk byl první věc ráno nebo poslední věc večer, kterou si dáte. Začněte malou dávkou, dokud vaše tělo nebude zvyklé na vysoké množství vlákniny.

Chcete-li získat plné výhody, vypijte 2,5 dcl vody nejdříve, poté jej promíchejte s další sklenicí vody nebo džusu a okamžitě pijte. Tím zajistíte, že se neztratí ve vašich střevách. Abyste zabránili zácpě, je velmi důležité konzumovat Psyllium se spoustou vody kolem 12 sklenic denně při jeho konzumaci. Vysoké dávky doplňku se také nedoporučují.

Psyllium se zpravidla bere dvě hodiny před jídlem hlavního jídla nebo užívání léků. Je to proto, že Psyllium zlikviduje účinky léků a zabraňuje tělu řádně absorbovat živiny. Nicméně, jelikož vlákno Psyllium je určeno k tomu, aby pomohlo při trávení, pokud byste chtěli přidat další vlákno spolu s ním, rozhodně můžete. Kombinace s jinými potravinami s vysokým obsahem vlákniny, jako jsou obiloviny nebo oves, umožní Psyliu, aby se dostalo přes trávicí trakt přirozeněji.

Pozor

Jak již bylo zmíněno dříve, Psyllium může bránit vstřebávání léků, a tak se vyhnout vzájemnému působení obou. Užívejte přípravek nejméně hodinu před nebo 2-4 hodiny po podání léků. Navíc, pokud máte potíže s polykáním nebo máte křeče nebo překážky střev, vyvarujte se užívání tohoto přípravku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button