Zdraví

8 zvyků, které ničí vaše zdraví

Některé věci, které děláte každý den, ve skutečnosti ničí vaše zdraví!

Zabraňovat kýchnutí

Chcete-li se vyhnout hlasitému kýchnutí a ucpáváte si nos či ústa, zvyšuje se váš nitrolební tlak. Ten má negativní vliv na vaši nervovou soustavu a tento stav může vést k bolestem hlavy nebo potížím se sluchem.

Používání parfému

Při výrobě řady parfémů se používají levnější syntetické sloučeniny, které ale mohou působit závratě, nevolnost a ospalost. Mohou také dráždit kůži a vytvářet alergické reakce.

Koukáte před spaním do mobilu či počítače

Umělé světlo potlačuje produkci melatoninu, který má na starosti aktivace odpočinku a spánku. Hůře se vám tedy usíná, častěji se budíte a ráno jste rozlámaní a nevyspalí.

Skladování potravin v plastových dózách

Mnoho plastových nádob obsahuje ftaláty a bisfenol, což jsou nebezpečné chemické látky. Tyto látky ale mohou proniknout do potravin a mají pak vliv na endokrinní systém. Lepší je skladovat ve skleněných nebo keramických nádobách.

Čištění zubů hned po jídle

Jídlo narušuje zubní sklovinu a pokud si ihned ještě vyčistíte zuby, narušíte i vrstvu pod ní (dentin). Zub je pak náchylnější ke vzniku kazu. Je dobré počkat aspoň 30 minut.

Časté používání antibakteriálního mýdla

Na povrchu těla žije velké množství užitečných bakterií, které vytváří jakýsi ochranný štít našeho organismu. Používáte-li příliš často mýdlo, ničíte tyto bakterie více než je zdrávo.

Příliš těsné džíny

Ačkoliv jsou slim džíny moderní, zdravé vůbec nejsou. Mají špatný vliv na krevní oběh a podporují vznik celulitidy. Alespoň doma tedy volte spíše pohodlné neobtažené oblečení.

Čerstvě vymačkaný džus

Čerstvé ovocné šťávy obsahují mnoho cukru a také jsou to silné alergeny. Měli by se konzumovat jen občas a v malém množství.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button