Přírodní léčbaZdraví

Zázračný skořicový čaj: Co dokáže s vaším tělem?

Skořicový čaj je lahodný a velmi oblíbený nejen pro svou skvělou chuť, ale také pro svou jedinečnou vůni a léčivé vlastnosti. Jaké má pití skořicového čaje účinky na vaše zdraví? V posledních několika letech výzkum odhalil celou řadu příznivých přínosů a odhalil, jaké účinky má skořice na lidské zdraví. Od regulace hladiny cukru v krvi až po podporu zdraví našeho mozku, to vše skořicový čaj umí.

Skořicový čaj

Skořicový čaj si připravíte jednoduše tak, že povaříte celou skořici ve vodě nebo si skořicový zakoupíte již ve směsi s jiným kořením určením k přípravě čaje. Skořicový čaj velmi příjemně a sladce voní. Často se kombinuje s dalšími přísadami, jako je zázvor, lékořice, kardamon, ale také med a mléko. Kromě toho, že je skořicový čaj opravdu lahodný, neobsahuje kofein a zahřívá organismus, má mnoho dalších příznivých zdravotních přínosů. Pečuje o zdraví srdce, kontroluje hladinu cukru v krvi a pomůže také při hubnutí.

Hlavní výhody užívaní skořicového čaje

  • stabilizuje hladinu cukru v krvi
  • podporuje zdraví srdce
  • chrání před vznikem zánětlivých onemocněních, tedy i rakovině
  • podporuje hubnutí
  • podporuje funkce mozku

Stabilizace krevního cukru

Bylo prokázáno, že skořice ovlivňuje hladinu cukru v krvi. Některé výzkumy prokazují, že působí „podobně“ jako inzulin. Pomáhá zvyšovat účinnost inzulinu v těle a chrání před inzulínovou rezistencí.

Podporuje zdraví srdce

Pravidelný příděl skořice či skořicového čaje do vašeho jídelníčku přináší i výhody týkající se zdraví srdce. Skořice dokáže snížit rizikové faktory týkající se mnoha onemocnění srdce. kromě toho, že snižuje hladinu cukru v krvi, pomáhá snížit hladinu „špatného“ LDL cholesterolu a hladinu triglyceridů. Pomáhá zvyšovat hladinu HDL cholesterolu.

Chrání před vznikem rakoviny

Skořice je dalším kořením, které preventivně chrání před vznikem rakoviny. Studie publikovaná v časopise BMC Cancer ukázala, že extrakt ze skořice byl schopen indukovat smrt nádorových buněk rakoviny kůže úpravou aktivity specifických proteinů. Jiná studie in vitro v Marylandu měla podobná zjištění, přičemž konstatovala, že polyfenoly izolované ze skořice pomohly snížit růst a šíření buněk rakoviny jater. 

Podpora hubnutí

Skořicový čaj podporuje metabolismus, čímž samozřejmě příznivě ovlivňuje hubnutí. Skořicový čaj je proto při hubnutí ideální. Lehce si ohlídáte i jeho pravidelnou dávku, na rozdíl od toho, když si skořice přidáváte do jídla. Skořice, podobně jako pepř, chilli či zázvor, účinně nastartuje váš metabolismus a pomůže vám v hubnutí.

Snižuje riziko vzniku zánětu

Skořice je bohatá na cenné antioxidante a má silné protizánětlivé účinky. Skořice má tedy příznivé účinky na zdraví kůže, pomáhá od bolestí kloubů, je prevencí mnoha nemocem atd.

Podpora funkcí mozku

Jedním z nejpůsobivějších přínosů skořicového čaje je jeho schopnost chránit a zachovat funkci mozku. Je zajímavé, že několik studií prokázalo, že některé sloučeniny, které se nacházejí ve skořicovém čaji, by mohly pomoci při prevenci neurodegenerativních poruch, jako je Alzheimerova choroba.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button