JídloPrevenceZdraví

7 medových kombinací, které podpoří vaše zdraví i krásu

Med je lahodná pochutina, která má řadu zdravotních přínosů. Med můžete smíchat s řadou dalších potravin a vytvořit kombinace, které jsou velmi přínosné pro zdraví. Ty vám poté mohou sloužit jako přírodní lék na řadu zdravotních problémů. Zde jsou některé tipy:

Detoxikace

Po probuzení smíchejte 1 čajovou lžičku medu se šťávou z ½ citronu a přidejte šálek teplé vody. Pijte na prázdný žaludek. Tento nápoj vám pomůže zbavit se suchého kašle, nachlazení i bolesti v krku. Také pomáhá vyčistit játra, pomáhá při hubnutí, detoxikuje tělo a zvyšuje imunitu. Navíc vašemu organismu dává řadu vitaminů a minerálů.

Při hubnutí

Do šálku teplé vody přidejte 1 polévkovou lžíci medu a ½ lžičky skořice. Tento nápoj pijte každé ráno, protože vám pomůže spalovat tuky a jestliže cvičíte, katalyzuje úbytek hmotnosti. Dále med se skořicí tiší bolest v krku, snižuje výskyt akné a infekcí. Jestliže se pokoušíte zhubnout, nezapomeňte, že tato kúra pouze podpoří vaše snažení v oblasti stravování a fyzické aktivity.

Při nachlazení

Do šálku s horkou vodou přimíchejte 1 čajovou lžičku čerstvě mletého pepře a 2 polévkové lžíce medu. Postavte na plotnu a nechte pobublávat 15 minut. Přeceďte a pijte podle potřeby. Tato kúra působí detoxikačně, pomáhá v boji se špatným dechem a také při léčbě nachlazení a kašle. Černý pepř je antibakteriální a spolu s medem zmírňuje tlak na prsou při chřipce.

Na alergie

100 gramů surového medu smíchejte s 1 polévkovou lžící kurkumy. Dobře promíchejte a směs nandejte do skleněné, vzduchotěsné nádoby a uložte do chladničky. Konzumujte po lžičkách se šálkem teplé vody nebo čajem, také můžete podávat na toastu. Tento recept vám pomůže zbavit se všech virů a bakterií, také působí protizánětlivě.

Při pálení žáhy

Budete potřebovat ½ pinty 100% surového medu a 10 nadrcených stroužků česneku. Česnek dejte do nádoby, zalijte medem, přikryjte víkem a nechte odpočívat 3 až 5 dní. Poté uložte do lednice, aby vám směs vydržela čerstvá po několik měsíců. Pokaždé, když vás bude pálit žáha, si dejte jednu lžičku. Med s česnekem také dobře působí při nachlazení a posiluje imunitu.

Proti menstruačním bolestem

Nastrouhejte 4 až 6 plátků syrového zázvoru a vložte do hrnce se dvěma šálky filtrované vody. Přiklopte a vařte na nízkém plameni asi 10 minut. Poté přeceďte, přidejte 1 nebo 2 lžíce surového medu a pijte. Zázvor vás zahřeje; horká pára uvolňuje dutiny a ulevuje od škrábání v krku. Dále je tato směs vhodná k léčení menstruačních bolestí a křečí, pomáhá bojovat s nevolností, ulevuje od migrény a zlepšuje trávení.

Pro lepší spaní

Zahřejte hrnek mléka a vmíchejte do něj jednu nebo dvě lžičky organického surového medu. Med s mlékem byl odjakživa považován za lék na nespavost. Obě látky jsou účinné i samostatně, ale jejich smíchání účinek posiluje.

Zdroj

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button