Přírodní léčbaZdraví

Největší zabiják cukru! Tato bylinka vyléčí cukrovku dřív než léky

Cukr je novodobá metla lidstva. Kdekdo trpí obezitou a stále více lidí si nadměrnou konzumací cukru přivodí cukrovku. S tím už si pak není radno zahrávat. Tato bylinka ale nabízí řešení!

Gymnéma lesní

Že jste to této rostlině ještě neslyšeli? Není divu, jedná se o pečlivě střežené ajurvédské tajemství! Listy této popínavé rostliny se v Indii používají k léčbě cukrovky už celá staletí. Zvěsti o jejich zázračných účincích však do Evropy pronikají až nyní.

V knize Cesta ajurvédských bylin se dočtete: „Během své praxe jsem zaznamenal výborné výsledky s používáním gymnémy pro léčbu cukrovky. Viděl jsem, jak se u mých pacientů snížila potřeba inzulínu už během pár dní, co tuto bylinku používali. A časem už dokonce nepotřebovali inzulin vůbec!“

Nikdo přesně neví, jak tato bylinka funguje. Pravděpodobně ale pozitivně působí na sekreci inzulínu z pankreatických buněk a zároveň snižuje i absorpci glukózy a tuků ve střevech.

Jak se používá?

Doporučuje se užívání sušeného listí této byliny v rozmezí 15 – 500 mg denně. Začít by se mělo s menší dávkou a postupně ji zvyšovat dle potřeby pacienta. Zajímavým benefitem je i to, že dokáže krátkodobě měnit chuť cukru – ze sladké na hořkou. Aplikujete-li si bylinku přímo na jazyk, nebude vám sladké jídlo po dobu asi 15 minut vůbec chutnat. To zní jako skvělý způsob, jak překonat chuť na sladké, že?

Kde gymnému seženu?

Dá se koupit v obchodech se zdravou výživou nebo specializovaných ajurvédských prodejnách. Případně hledejte na internetu. Pamatujte, že pokud máte diagnostikovanou cukrovku je dobré svého lékaře informovat, že tuto bylinku užíváte. V žádném případě nevysazujte léky na cukrovku ze dne na den a každou změnu zdravotního stavu konzultujte se svým lékařem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button