Zdraví

6 esenciálních olejů, které pomohou s léčbou kašle

Teploty klesají, zima nás dohání a pravděpodobnost nastydnutí je nyní opravdu vysoká. Stačí silně foukající ledový vítr a zapomenutá šála a nachlazení je na světě. Objevují se respirační potíže, které vás mohou provázet poměrně dlouho. Jaké esenciální oleje pomohou při nepříjemném kašli?

Pomoc v podobě esenciálních olejů

Existuje několik esenciálních olejů, které pomohou s léčbou a zmírnění příznaků kašle. Mezi ně patří esenciální oleje, které mají antiseptické, antivirové a antibakteriální účinky. Vyzkoušejte místo klasických léků esenciální oleje, které jsou přírodním léčivem a také snadno dostupné.

6 esenciálních olejů, které pomohou na kašel

Eukalyptový esenciální olej

Eukalyptus je skvělým pomocníkem při respiračních onemocněních. Zbavuje dýchací cesty mikroorganismů a toxinů. Rozšiřuje také krevní cévy a pomáhá, aby se do vašich plic dostalo více kyslíku. Hlavní složkou eukalyptového oleje, cineol, který má antimikrobiální účinky oproti mnoha bakteriím, virům a plísním. Nejlepší způsob, jak používat eukalyptový olej, je nakapat esenciální olej do aroma lampy, naředit ho s vodou a rozstříkat ho po místnosti s pomocí rozprašovače nebo aplikovat olej smíchaný s kokosovým olejem přímo na hrudník a krk. Stačí 1-2 kapky. Připravit si můžete i domácí olej na kašel. Stačí smíchat esenciální olej s olivovým olejem, kokosovým olejem a esenciálním olejem z máty peprné.

Mátový esenciální olej

Mátový esenciální olej působí antivirově a antibakteriálně. Máta má navíc chladící efekt a pomáhá uvolnění dutin. Máta pomáhá také na bolest v krku. Aplikovat můžete esenciální olej přímo na krk s kokosovým olejem či olivovým olejem či nakapat do aroma lampy.

Rozmarýnový esenciální olej

Rozmarýnový esenciální olej má relaxační účinky a pomáhá zmírnit kašel. Stejně jako eukalyptový olej obsahuje cineol, který snižuje frekvenci záchvatů kašle. Rozmarýn má také antioxidační a antimikrobiální účinky, tudíž působí jako přírodní posilovač imunitního systému. Esenciální rozmarýnový olej pomáhá při onemocnění horních cest dýchacích. Inhalace esenciálních olejů pravidelně pomáhá léčbě bolesti v krku.

Citronový esenciální olej

Citronový esenciální olej je známý svou schopností posilovat imunitní systém. Díky antibakteriálním, antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem je pro vás v období nachlazení skvělou pomocí. Citronový esenciální olej také prospívá lymfatickému systému a chrání před otokem lymfatických uzlin. Esenciální olej buď nakapejte do aromalampy, můžete kombinovat i s jiným olejem (například rozmarýnovým) či aplikujte přímo na pokožku s kokosovým olejem.

Oreganový esenciální olej

Ano, i oreganový esenciální olej pomůže při kašli. Obsahuje totiž thymol a karvakrol, obě látky mají antibakteriální vlastnosti. Oreganový olej se může stát přírodní alternativou k antibiotikům a používá se k léčbě respiračních obtíží. Používat esenciální oreganový olej můžete podobně jako ostatní zmíněné oleje.

Tea tree olej

Tea tree olejíček má úžasné účinky a dokonale dezinfikuje vzduch. Má silné antimikrobiální účinky a zabíjí bakterie a funguje právě jako dezinfekční prostředek. S tea tree olejíčkem však opatrně, je velmi silný a neměl by se používat nikdy vnitřně během těhotenství.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button