KrásaZdraví

Kokosový olej je dokonalý prostředek pro naši pokožku

Využití kokosového oleje v kuchyni je všeobecně známo, ne každý však ví, že jej lze používat i k péči o naši pokožku. Díky svým vlastnostem jí dodá dokonalý a zářivý vzhled, podpoří hydrataci a pomáhá v boji proti akné a drobným skvrnám a lze jej využít i pro čištění pleti.

Přínosy kokosového oleje pro naši pokožku

Na začátek je nutno podotknout, že se jedná o kokosový olej čistě přírodního charakteru, který se získává z kopry, jader zralých kokosových ořechů kokosovníku ořechoplodého. Pouze ten obsahuje všechny prospěšné živiny, vitamíny a minerály. Obsahuje látky s antioxidačními, antibakteriálními, protiplísňovými a protizánětlivými vlastnostmi.

Lze jej používat k péči o pokožku těla, dobře se vstřebává. Je vhodným prostředkem pro zklidnění pokožky podrážděné slunečními paprsky. Funguje také jako přírodní odličovací prostředek, který si poradí i s voděodolnou řasenkou nebo make-upem a zároveň funguje jako balzám na přírodní bázi. Jestliže máte problémy s vlasy, jsou roztřepené, lámou se vám nebo padají, můžete kokosový olej aplikovat jako vlasovou masku.

Upozornění

Před prvním použitím je vhodné provést test snášenlivosti. Postačí malé množství nanést na pokožku předloktí. Pokud se objeví její zarudnutí, kokosový olej nepoužívejte.

Možnosti používání

Kokosový olej dokonale hydratuje naši pokožku. Hydratovaná pokožka je daleko odolnější vůči škodlivým vlivům prostředí. Lze jej použít i v případě popraskaných a vysušených rtů nebo ke zklidnění pokožky zarudlé a podrážděné. Může se stát součástí domácího peelingu, který snadno a rychle odstraní odumřelé kožní buňky a navíc má protizánětlivé účinky. Pro tento případ postačí smíchat 1/4 šálku kokosového a 1/4 šálku mandlového oleje a k tomu přidat 1/2 šálku třtinového cukru a 1/4 šálku medu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button