OstatníPřírodní léčbaZdraví

Chcete si udržet své zdraví? Začněte u Ghee másla

Upřímně – kolik z vás již o tomhle zázračném Ghee másle slyšelo? Pro ty úplné „začátečníky“ můžeme prozradit, že se jedná o takzvané přepuštěné máslo. Je opředeno fakty, že dokáže naše tělo doplnit energií, která nám pozitivně naplní veškeré naše vnitřní orgány. Olej vyrobený z tohoto másla je nejlepším pomocníkem na posílení nervového systému, navíc také skvěle působí na naše řídící centrum – mozek. Dokonce je prokázáno, že dokáže čistit játra a aktivovat metabolismus v celém těle.

Na co všechno je Ghee máslo vhodné?

Smažení

Na tomhle rozpuštěném másle můžete smažit prakticky všechno, co se smažit dá. Jeho největší výhodou je, že při jeho zahřátí na pánvi neztratí své užitečné vlastnosti, jak to bývá u obyčejného másla či oleje. Chcete smažit zeleninu? Maso? Houby? Prostě cokoli – nemusíte se bát, tohle máslo dodá vašemu jídlu skvělou chuť a navíc o dost více vitaminů, které byste z jiných produktů na smažení jistě nedostali.

Tohle ale není pouze jediný rozdíl od smažení na klasickém oleji či másle. Po zahřátí Ghee másla provoní celou vaši kuchyni jedinečnou vůní a po ochutnání se vám v ústech rozplyne chuť velice bohatá, krémová a aromatická.

Hubnutí

Snad každá žena alespoň jednou za život držela dietu – chceme být prostě pro své muže krásné a „štíhlounké“. I k tomu nám pomůže tohle Ghee máslo. Přepuštěné máslo sice obsahuje mastné kyseliny, nicméně ty jsou o celých osm procent méně nasycené, než jeho ostatní, konkurenční živočišné tuky. Proto jej dokáže naše tělo snadněji asimilovat a následně zpracovat, čímž nezatěžuje náš organismus a nepřispívá k nabírání hmotnosti.

Jeho další výhodou při přípravě je to, že během celého procesu je z něj odstraněn veškerý protein a kasein, který nám rapidně zvyšuje cholesterol v krvi.

Při jeho konzumaci bude vaše tělo taktéž zásobeno antioxidanty, což jsou vitaminy A a E, jež dokonale zabrání oxidaci lipidů a tím napomáhají spalování tuků. V Ghee dokonce konzumujeme i kyselinu linolovou, která napomáhá růstu orgánů a tkání v našem těle.

Projímání

Tohle není nic, za co bychom se měli stydět. Věřím totiž, že každý z nás již několikrát za svůj život trpěl zácpou. Takže mi jistě dáte za pravdu, že to není nic příjemného a člověk by dal vše za to, aby už konečně bylo „po všem“. Ghee máslo je takovým přirozeným projímadlem, jehož příprava je velice lehká. Stačí přidat 1 – 2 čajové lžičky rozpuštěného másla do horkého mléka a můžete se těšit, jak už se vám konečně uleví. „Směs“ je dokonce vhodná i pro děti.

Zefektivňuje balzámy a masti

Často je složka rozpuštěného Ghee másla přidávána do běžných i těch „lepších“ balzámů, gelů, či mastí, jelikož má skvělé účinky na jejich efektivitu. Samozřejmě, že si můžete máslo smíchat s vaším oblíbeným balzámem i sami a následně aplikovat na postiženou oblast. Sami uvidíte ten rozdíl, s jakou rychlostí se Vám ulehčí.

Zlepšení imunity

Pokud trpíte anémií či fyzickou slabostí, což je klasický problém prakticky všech z nás, kdo máme sedavé zaměstnání, je Ghee máslo přímo pro vás. Je ho ale třeba obohatit o další suroviny, jako jsou například med, sušené ovoce, koření či dokonce ořechy. Pokud budete tyhle směsi konzumovat pravidelně, Vaše tělo Vám jistě poděkuje a vy pocítíte po určité době silnou úlevu a také čistotu organismu. Dokonce dokáže každodenní konzumace odvrátit i chronické onemocnění, které tělo často napadá a vůči kterému nemá vyvinutou dostatečnou obranyschopnost.

Samozřejmě, není dobré to s máslem přehánět – stejně jako se vším, i zde je na místě rčení: „Všeho s mírou!“ V opačném případě by Vám mohla nadměrná konzumace dokonce i uškodit, jelikož byste začali trpět nadměrnými průjmy či dokonce zvracením – a o to přece nikdo z nás nestojí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button