HubnutíJídloKrásaRady a tipyVitamínyZdraví

7 důvodů, proč je každodenní pití citronové šťávy dobré pro zdraví

Citrony jsou kulaté, kyselé a citrusové plody, které jsou dalším zázrakem přírody. Jsou elektrárnou vitamínů a živin, jako je vitamín C, vápník, folát a draslík. Jsou plné živin a jsou dobré pro zdraví. Zvyšují imunitu, omezují riziko srdečních onemocnění, zabraňují ledvinovým kamenům, zlepšují vstřebávání železa a pomáhají zlepšit strukturu pokožky. Pravidelné užívání citronové šťávy může zabránit mnoha zdravotním problémům.

Zmírňuje bolest v krku

Pití teplé vody po přidání špetky medu a citronu je dobře známý domácí lék pro lidi s bolestmi v krku. Směs by mohla mít uklidňující účinek na bolest v krku. Vitamín C v citronu také čistí krk a posiluje vaši imunitu.

Udržuje ledvinové kameny na uzdě

Citronová šťáva může pomoci předcházet ledvinovým kamenům zvýšením hladiny citrátu v moči. Citrát se drží na vápníku, který také pomáhá udržovat tvorbu ledvinových kamenů.

Pomáhá při trávení

Kůra a dužnina citronů jsou bohaté na rozpustnou vlákninu zvanou pektin. Podporuje také tvorbu trávicích enzymů v játrech, což pomáhá eliminovat odpad z těla.

Pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi pod kontrolou

Užívání ovoce, které má vysoký obsah vlákniny, může pomoci udržet hladinu glukózy v krvi pod kontrolou, a tím pomoci zabránit jakémukoli zvýšení hladiny cukru. To snižuje riziko vzniku cukrovky, nebo by to dokonce mohlo pomoci lidem, kteří mají cukrovku zvládnout svůj stav.

Pomáhá při hubnutí

Citrony mají pektin a šťáva z něj vám dává plnější pocit po dlouhou dobu, což zase dělá váš cíl hubnutí mnohem dosažitelnější. Také zvýšení spotřeby vlákniny, konkrétně ze zdrojů s nízkou hustotou, jako je ovoce, pomáhá vést ke snížení tělesné hmotnosti a tuku.

citron-voda-led

Skvělý zdroj antioxidantů

Antioxidanty jsou důležité sloučeniny, které chrání vaše buňky před volnými radikály, které jsou výsledkem zvýšeného oxidačního stresu v těle. Ve velkém množství jsou tyto volné radikály zodpovědné za poškození vašich buněk a mohou způsobit chronické stavy, jako jsou srdeční onemocnění, cukrovka a mnoho typů rakoviny.

Pomáhá při posilování imunity

Citrony jsou bohaté na vitamín C, živinu, která posiluje náš imunitní systém.
Vitamin C pomáhá zvyšovat produkci bílých krvinek v našem těle, které pomáhají chránit tělo před infekcemi a nemocemi. Vedle toho vitamín C pomáhá při zkrácení trvání a závažnosti nachlazení. Také vitamín C pomáhá při rychlejším zotavení ran tím, že snižuje zánět a podporuje produkci kolagenu. Kolagen je důležitý protein, který pomáhá při opravě ran.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button