Jídlo

Hubněte s pomocí vody, zde je pár tipů

Metod, jak zhubnout, je v dnešní době už mnoho. Ovšem slyšeli jste už někdy o metodě spalování tuků pomocí obyčejné vody? Voda totiž dokáže podpořit proces spalování, jelikož se díky ní z těla odplavují nechtěné toxiny a tuky. Jak ale pít vodu, abyste podpořili proces hubnutí? Zde je pár tipů.

Sklenice vody v dopoledních hodinách

Pití vlažné vody, především v dopoledních hodinách, je často doporučováno. Důvod je prostý. Voda podporuje funkci metabolismu a snižuje pocit hladu. Pokud ji kombinujete ještě s citrónovou šťávou, účinek se ještě zvýší. Emily Dubinsky, přední dietoložka, doporučuje konzumaci 2 dl vody, jakmile pocítíte hlad. Po 10 minutách zjistíte, zda jste opravdu hladoví, nebo jste měli jen žízeň.

Voda během jídla?

Jestli pít, nebo nepít během jídla, bylo tématem již mnoha diskuzí. Někteří říkají, že pitná voda vám může pomoci jíst méně, jelikož se díky ní budete cítit plnější. Jiní zase tvrdí, že se jedná o nezdravou praxi. Zatímco pijete vodu, ředíte žaludeční kyselinu a šťávy a bráníte tak správnému trávení. Pít by se tedy mělo 15-20 minut před jídlem. Ani ihned po jídle by se neměla pít voda. Zvyšuje totiž objem žaludku.

Pravidlo osmi sklenic

Doporučuje se vypít denně 8 sklenic čisté vody. Sice to zní jako dobré pravidlo, ale není to zase tak úplně pravda. Musíte brát v potaz, že každý organismus je úplně jiný, a proto každý potřebuje různé množství vody. U žen je denní příjem stanoven kolem 9 sklenic, u mužů se jedná o 12 sklenic vody. Do pitného režimu lze zařadit i jídlo a nápoje, které vodu obsahují. Jedná se o čaj, džus, polévku a podobně. Mějte na paměti, že stejně tak, jako může malý příjem tekutin škodit, tak má negativní dopad i příliš velké množství přijaté vody.

Nepijte před spaním

Pitná voda před spaním není dobrý nápad, především pokud jde o hubnutí. Pokud totiž pijete před spaním, potřeba na záchod vás v noci budí. Lidé, kteří mají zvýšený krevní tlak, by neměli během noci pít vodu vůbec. Následkem může být zvýšený objem krve a zvýšení krevního tlaku.

Správný příjem vody je pro proces hubnutí velmi důležitý. Aby vaše úsilí bylo co největší a vaše ztráta tělesné hmotnosti byla co nejvyšší, měli byste regulovat správný příjem tekutin.

Každé ráno proto vypijte sklenici vlažné vody, zvolte zdravou výživu, dostatek pohybu a zapomeňte na slazené limonády. Jakmile budete měsíc tento režim dodržovat, stane se to vaší rutinou a vy budete hubnout rychleji.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button