JídloKrásaPrevenceRady a tipy

Papája: Jak ji využít pro krásu?

Italský mořeplavec Kryštof Kolumbus mluvil o papáje jako o „ovoci andělů.“ Možná vám její pravidelná konzumace pomůže k tomu, abyste opravdu jako andělé vypadali.

Papája úžasně chutná, je vysoce výživná a velmi dobrá pro vaši pokožku, vlasy i celkové zdraví. Je to úžasný zdroj antioxidantů, jako je vitamin C, karoteny a flovonoidy; navíc obsahuje vysoké množství kyseliny listové, vitaminů E a A, draslíku a vlákniny.

Vzhledem ke své nutriční hodnotě je papája často používána v mnoha kosmetických a vlasových přípravcích.

Největší kosmetické výhody papáji jsou:

Zdravá a zářící pleť

Papája je velmi dobrá pro vaši pokožku. Je skvělým zdrojem vitaminu A, odstraňuje odumřelé kožní buňky a otevírá kožní póry. To je důvod, proč je považována za velmi přínosnou při léčbě akné, pupínků a dalších typů kožních infekcí.

Také díky nízkému obsahu sodíku a velkého množství vody nám papája pomáhá udržovat tělo i pleť hydratované. Pravidelná konzumace tohoto ovoce vám pomůže dosáhnout hladké, vláčné a jemné pokožky.

Abyste si užili dobrou kvalitu kůže, nanášejte si masku z papáji alespoň jednou týdně. Rozmixujte dvě lžíce nakrájeného ovoce s medem a aplikujte na tvář. Nechte působit asi 10 až 15 minut a poté omyjte teplou vodou.

Brání stárnutí pleti

Chcete-li zůstat mladí a zabránit stárnutí, papája vám to umožní. Je bohatá na vitamin C, vitamin E a antioxidanty, jako je například beta-karoten, který pomáhá chránit pokožku před poškozením volnými radikály. Bojuje tedy proti vráskám, stařeckým skvrnám a dalším známkám stárnutí.

K léčbě příznaků stárnutí je velmi užitečná především slupka. Masírujte s ní obličej po dobu několika minut a pak umyjte studenou vodou. Provádějte dvakrát týdně, abyste dosáhli viditelných výsledků.

Vyživuje vlasy

Papája pomáhá vyživit a podpořit růst vlasů, navíc slouží jako prevence proti plešatění. Podle odborníků pro péči o vlasy pomáhá papája odstranit odumřelé buňky z pokožky hlavy a také látky nahromaděné používáním kosmetických produktů. Plus obsahuje vitaminy, minerály a enzymy, které pomáhají obnovit přirozený lesk a hebkost vlasů.

Jezte papáju alespoň třikrát týdně a zabráníte řídnutí vlasů; vaše hříva bude silná, zdravá a lesklá.

Vyrobte si vlastní domácí péči na vlasy s papájou. Nakrájejte papáju a smíchejte ji s půlkou hrnku jogurtu, naneste na vlasy i vlasovou pokožku a nechte působit pod koupací čepicí či igelitem. Nechte působit půl hodiny a poté opláchněte vlažnou vodou.

Papája také pomáhá vašemu vnitřnímu zdraví, například vás bude chránit před srdečními chorobami, zlepšuje trávení, chrání oči, pomáhá při léčbě artritidy, pomáhá při hubnutí, prevenci rakoviny atd.

Jelikož je papája velmi chutná, lze ji do jídelníčku snadno začlenit ve formě polévky, salátu, džusu nebo koktejlu.

 

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button