Krása

5 efektivních cvičení pro krásný zadek

Krásné zpevněné hýždě nejsou chtěné jen z hlediska estetického, ale i ze zdravotního. Pokud totiž máte zpevněné hýždě, zlepšujete zároveň i držení těla a pomáháte tak tělu při různých těžších fyzických úkonech. Posilněte proto s létem tuto partii. Cvikům budete potřebovat obětovat pouze 15 minut svého času. Pojďme se tedy spolu podívat na jednotlivé cviky.

Výpady

Postavte se se vzpřímeným tělem, ruce podél těla, nebo v bok a nohy lehce od sebe, na šířku boků. Udělejte krok vpřed pravou nohou, ohněte ho v koleni do úhlu 90° a držte v pozici po dobu 5 sekund. Vraťte do výchozí pozice a opakujte cvik i na druhou nohu. Udělejte 10-20 opakování po 3 sériích. Pro zvýšení zátěže můžete použít lehké činky.

maxresdefault

Výkopy

Umístěte své tělo na podložku do pozice kočky. Nohami se opíráte o podložku v kolenou, ruce jsou v úrovni ramen, hlava v protažení. Zatněte bříško, zvedněte pravou patu do vzduchu do stropu nad oblast hýždí. Vaše záda by se neměli prohýbat. V pozici chvíli vydržte, poté vraťte koleno pomalu k zemi. Koleno se však nesmí dotknout podložky. Opakujte tento cvik 15 krát na každou nohou po 3 sériích. Pro lepší účinek můžete na kotníky přidělat činky.

Vytáčení nohy

Umístěte své tělo do stejné pozice, jako v předchozím cviku. Pomalu otevírejte pravou nohu do strany, tělo držte rovnoběžně s podlahou. Koleno zvedněte co nejvýš vám půjde, poté vraťte k podložce, nepokládejte ale. Cvik opakujte 15 krát na každou nohu po 3 sériích.

Široký dřep

Stoupněte se vzpřímeně, nohy dejte na šíři boků, ruce natáhněte před sebe. Zpevněte břicho a záda, udělejte malý dřep a v něm vydržte. Malými kmity nahoru a dolů se pohupujte a poté vraťte do výchozí pozice. Opakujte 15 krát po 3 sériích. I při tomto cviku lze použít činky.

Most

Lehněte si na záda, nohy ohněte v kolenou a dejte na šířku boků. Lehké činky si umístěte na boky, zpevněte záda, břicho a hýždě a nazdvihněte spodní část nad podložku. Poté se vraťte do výchozí polohy. Cvik opakujte 15 krát po 3 sériích.Bridge-1

Cvičte každý den tyto jednoduché cviky a oslňte se zpevněným zadečkem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button