Dům a zahradaKrása

Měsíční zahrada: zažili jste oslnivější třpyt a opojnější vůni květin?

Možná jste o ní nikdy neslyšeli, ale zimní zahrada skutečně existuje. Zahrady nejsou založeny jen na principu denního slunečního světla.

Měsíční zahrada s bílými, v noci rozkvetlými a sladce vonícími rostlinami je úžasná. Zahradní architekti přísahají, že ji budete milovat ještě více, než svojí denní zahradu.

Opojné vůně květin kvetoucích v noci

Dobře navržená měsíční zahrada je fascinující. Je večer klidnější a chladnější, než tradiční zahrada. Chtěli byste slyšet jen šustění listí ve větru? Má okamžitý uklidňující efekt!

Na naladění se na správnou notu, stačí pak už velmi málo, např. zvonkohra a nějaké svíčky.

Měsíční zahrada může být samostatnou oblastí, ale také lze do vaší současné zahrady zařadit večerní prvky. Krajina se tak promění k nepoznání.

Mějte na paměti, že měsíční zahrada by měla být otevřená do prostoru. Ten je pak ve výsledku omýván měsíčním světlem a nachází se daleko od stromů a dalších struktur.

Proč se budete cítit v noční zahradě dobře?

Příroda obdařila noční kvetoucí rostliny tím, že nádherně sladce voní a díky tomu přilákají řadu pozoruhodného hmyzu včetně netopýrů.

Co zasadit do měsíční zahrady?

Oproti rostlinám, které ve dne září a je pro ně vhodná červená a fialová, se zimní zahrada může pyšnit jinými odstíny barev. Pro měsíční noční zahradu je typické volit směsici šedých a blátivých barev.

Ty v nočním světle září, rozhodně sem tedy zařaďte bílou, žlutou, růžovou a levandulovou.

Mezi nejčastěji používané květiny do noční zahrady patří jasmín, pivoňky, hortenzie, třešňový květ, měsíční květ, atp.

Vaší zahradu tak zahalí zajímavé vůně – měsíční květ voní po citronu.

Jak osvětlit vaší měsíční zahradu?

Ideální je nějaký druh měkkého osvětlení jako jsou malé bílé žárovičky na kabelu a třeba svíčky nebo rovněž solární lucerny.

Fungují také kontrastní prvky jako jsou dlaždice, ploty, altány, lavičky a jiné zahradní ozdoby. Skvěle vypadá sklo, ptačí lázně a fontána. Rozzáří krajinu a dodají okolní jas.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button