KrásaRady a tipy

Naučte se barvit vlasy přírodní cestou a bez chemikálií!

Jste unavení z používání chemických barev na vaše vlasy? Zastavte všechny napáchané škody, co vám kdy barvy na vlasech zapříčinily a věnujte se tomuto přírodnímu způsobu barvení, který je neničí. Jak na to?

Zelená kůra z vlašských ořechů – pro hnědé vlasy

Oloupejte 15 – 20 vlašských ořechů. Kousky zelené slupky si připravte na mletí a přidejte k nim teplou vodu. Stačí pouhá lžíce vody, abyste dostali homogenní směs. Tato směs bude barva na vaše vlasy. Postupujte dále stejně jako u klasického barvení vlasů. Vezměte štětec na barvení vlasů a aplikujte tuto směs na vlasy. Na vlasech nechte působit 15 – 20 minut, poté vlasy smyjte. Nakonec opláchněte vlasy s octem.

Oloupaná cibule a kůra z dubu – pro světle hnědé vlasy

Jedná se o mix – půl šálku cibulové slupky a druhé poloviny nakrájené dubové kůry vařte v 1 litru vody asi hodinu. Vodu s přísadami nechte hodinu odstát, aby nebyla vařící. Poté si do ní namočte vlasy a smyjte cca za 45 minut, smyjte a opláchněte octem.

Heřmánek – pro zlaté blond vlasy

100 gramů sušených heřmánkových květů vařte v půl litru vody. V momentě, kdy je voda dostatečně obarvená, stáhněte plamen a vodu odstavte. Namočte si vlasy do této tekutiny a poté smyjte, nezapomeňte na oplach v octové vodě.

Řepa – pro červené vlasy

Středně velkou řepu nakrájejte na kousky a dejte vařit. Plátky řepy se míchají ve vodě dokud se neuvaří. Tato směs bude barva pro vaše vlasy. Aplikujte na vlasy, vydržte 15 – 20 minut, než pronikne barva do vlasých struktur, vlasy opláchněte octem a osušte. Světlejší vlasy chytnou během prvního barvení, u tmavších je potřeba proceduru několikrát zopakovat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button