KrásaPrevenceRady a tipy

Jak na pleť v zimě? Připravte si s námi hydratační balzám

Je jasné, že pleť v zimě trpí. Může mít sklon k červeným flíčkům, pupínkům a klidně i ekzémům. Přinášíme vám speciál, jenž vám jistě otevře oči, že je nutné něco začít používat. My jsme si pro vás připravili tento domácí recept. Hydratace pokožky je v zimě priorita!

Jaro sice ještě na obzoru není a my se již všichni těšíme na první záblesky teplejších slunečních paprsků, ale musíme si ještě počkat. Zatím nás vítá do dalšího dne pochmurně zamračená obloha, a když již slunce svítí, je mrazivé – nemá žádnou sílu, kterou by nás ohřálo.

Jelikož je v tomto ročním období, počasí dost nevyzpytatelné a hodně dní stejných, co se týče nudy a šedi, je potřeba si den prozářit. Pak vám nebude vadit, že venku prší, padají ledové krupky nebo sněží. Vaše pleť si zaslouží ochranu.

Vysychá a co více? Když o ni nezačnete pečovat, mohou se vám začít tvořit nejen výše zmíněné potíže, ale tak vrásky. A vy přece chcete zůstat krásní a mladí, je to tak?

Recept na pleťový balzám

Bez námahy hydratuje pokožku, jeho složení totiž přesně odpovídá tomu, co naše pleť v zimě vyžaduje. Je vyroben ze směsi olejů, másel a vosků. Je dokonalou bariérou proti vniknutí mrazu do pokožky.

Ingredience:

  • 4 lžíce mangového másla
  • 2 lžíce oleje ze sladkých mandlí
  • 2 lžíce včelího vosku
  • 10 kapek bergamotového esenciálního oleje
  • 10 kapek limetkového esenciálního oleje
  • 5 kapek esenciálního pomerančového oleje

Postup:

Ve vodní lázni rozpusťte mangové máslo, sladký mandlový olej a včelí vosk. Jakmile se vše rozpustí, stáhněte z plotny a pěkně promíchejte. Nyní je potřeba zakomponovat esenciální oleje. Hezky je tam vmíchejte, měla by vám vzniknout kompaktní hmota.

Směs nalijte do malých silikonových formiček. Nechte vychladnout a potom je přemístěte do lednice. Je nutné, aby ztuhly a šly vám vyklopit.

Jak používat?

Umyjte si pokožku obvyklým způsobem, poté ji osušte a jemně namasírujte obličej pleťovým balzámem. Jelikož je obsahem citrusový olej, je nezbytné se vyhnout přímému slunečnímu záření či soláriu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button