HubnutíJídloRady a tipyZdraví

Jak snížit příjem kalorií a dosáhnout vysněné váhy

Kalorie je v posledních letech velmi skloňovaný pojem. Mezi lidmi v redukci jste možná slyšeli o kalorických tabulkách, které pomáhají lidem v jejich boji s nadbytečnými kilogramy. Zřejmě není třeba připomínat, že právě nadbytečné kalorie způsobují přibírání. Pokud nejste v kalorickém deficitu (výdej kalorií jen vyšší než jejich příjem), nikdy, opravdu nikdy, nezhubnete. Existují více i méně kalorická jídla. Při hubnutí není zdravé hladovět, proto si vybírejte potraviny s menším obsahem kalorií. Vaše kalorické tabulky vám poděkují.

Jezte více bílkovin

Nedostatek bílkovin ve stravě je nejčastějším problémem, přitom jsou nesmírně důležité. Dostatečný příjem bílkovin zajistí nárůst svalové hmoty a úbytek tuků. Bílkoviny (proteiny) zahání pocit hladu a „honění mlsné“, naopak dodávají pocit sytosti.

Pokud tedy chcete dosáhnout dlouhodobého udržitelného hubnutí, zvažte zvýšení příjmu bílkovin tím, že budete jíst více vajec, masa, drůbeže, tofu, ořechů, semínek nebo luštěnin.

vejce-tofu-bilkoviny

Vyřaďte slazené nápoje

Další relativně snadnou změnou, kterou můžete udělat, je omezit příjem nápojů slazených cukrem, včetně limonád, ovocných džusů, čokoládového mléka a dalších nápojů s přidaným cukrem.

Přidaný cukr není jen strašákem při redukci, jeho negativní dopady na lidský organismus jsou známé.

Dodržujte pitný režim

Jedna jednoduchá věc, kterou můžete udělat pro své zdraví, je pít více vody .

Dostatečná hydratace je spojena se zlepšením zdraví mozku a regulací hmotnosti, stejně jako se sníženým rizikem ledvinových kamenů.

A co víc, pití vody těsně před jídlem může snížit hlad a pomoci vám sníst méně kalorií.

V kombinaci se zdravou stravou se pití většího množství vody – zejména před jídlem – zdá být užitečné, pokud potřebujete zhubnout. Vyzkoušejte jiné neslazené nápoje, jako je káva, čaj a perlivá voda, abyste splnili své potřeby hydratace.

Snižte příjem ultrazpracovaných potravin

Je vhodné se vyhýbat se ultra zpracovaným potravinám, mezi které patří rychlé občerstvení, balené občerstvení, bonbóny a slazené nápoje. Tyto položky obsahují nejen rafinované sacharidy, ale také konzervační látky, cukry, nezdravé tuky, sůl a další přísady, které byste měli ve své stravě omezit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button