Babské rady Přírodní léčba Zdraví

Stres a nespavost? Tento lék umí pomoci

Zdena Prokopová
Napsáno od Zdena Prokopová

Hlavně v předvánočním shonu se často potýkáme s návalem stresu. Jsme vyčerpaní, unavení a přesto nemůžeme v noci pořádně spát. Tento lék je řešení a pomůže vám!

Nespavost je jednou z nejčastějších nemocí této generace. Jsme natolik unavení a přetížení, že náš organismus vlastně zapomněl jak relaxovat. Stále častěji jsme pod náporem stresu a tlaku, který nám nedovoluje navodit si pocity uvolnění a odpočinku. Tento stav je však velmi škodlivý a v konečném důsledku může vést až k naprostému vyčerpání organismu.

Místo nezdravých prášků na spaní vyzkoušejte tuto pradávnou čínskou techniku, která vám zaručí hluboký spánek do 10 minut. Zatočte s nespavostí a dopřejte si klidný a občerstvující spánek každou noc.

Co budete potřebovat?

  • sušená levandule
  • sušený kozlík lékařský
  • sušený heřmánek
  • mandarinková kůra

Jak na to?

Použijte jednu polévkovou lžíci každé z ingrediencí. Všechny smíchejte a zalijte šálkem vroucí vody.

Základní složkou je mandarinková kůra. Musí být čerstvá a z mandarinky, která není chemicky ošetřená.

Vypijte tento čaj vždy alespoň půl hodiny před tím, než půjdete spát. Směsice aromatických látek navozuje v organismu pocit uvolnění a relaxace a dává tělu signály, že je čas ke spánku.

Tradiční čínská medicína používá tento čaj již celá staletí k léčbě nespavosti a depresí. Vyzkoušejte ho i vy!

O autorovi

Zdena Prokopová

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Zanechte komentář