Babské radyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Skořápky od ořechů už nikdy nevyhodíte – mají doslova hodnotu zlata!

Už dost se napovídalo o tom, jak jsou ořechy zdravé a prospěšné a jak by měli bezpodmínečně být pravidelnou součástí našeho jídelníčku. Ale trochu se zapomíná na jejich skořápky. Většinou je jen bezmyšlenkovitě vyhodíme. Připravujeme se tím ale o skvělého pomocníka v boji s mnoha neduhy!

Cukrovka

Už v dávných dobách léčili lidé cukrovku pravidelným pitím odvaru z ořechových skořápek. Nejen že tento nápoj skutečně pomáhá, ale překvapivě skvěle i chutná. A kromě pozitivního vlivu na hladinu krevního cukru, vám také pomůže zbavit se kašle a nachlazení. Stačí zalít polévkovou lžíci skořápek vroucí vodou a pod pokličkou nechat louhovat alespoň 12 hodin. Celý proces lze zrychlit i tak, že skořápky nejprve 30 minut vaříme a poté necháme ještě 5 minut odstát.

Silné vlasy bez šedin

Odvar můžete využít nejen na pití, ale i jako výživnou kůru na vlasy. Dodá vlasům znovu sílu a lesk a zastaví i jejich vypadávání a předčasné šednutí. Vlasy jednoduše pořádně přelijte odvarem z ořechů a zabalené do ručníku nechte působit alespoň 20 minut. Poté smyjte vlažnou vodou.

Bílý chrup

Skořápky rozemelte například v mlýnku na kávu na úplný prášek. Ten poté můžete smíchat s klasickou zubní pastou a touto směsí si zuby čistěte tak, jak jste zvyklí. Viditelně bělejší zuby se dostaví již po pár dnech používání.

Krásná pleť

Rozdrcené ořechy také výborně zafungují jako peeling. Přidejte rozemletý prášek do vašeho čistícího gelu a sledujte jeho účinky. Nejen že vám perfektně odstraní všechen make-up, ale krásně i pleť prokrví a rozjasní. Dávejte ale pozor, aby se vám skořápková drť nedostala do očí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button