Zdraví

Signály, které vaše tělo vysílá, pokud vyžaduje detox – 2. část

V první části jsme se bavili o působení toxinů na naše zažívání, koncentraci a energii. Dnes se podíváme na další sféry.

Častá nespavost

Nemoci usnout je věčný problém řady lidí. Pokud už dlouhou dobu trpíte slabým spánkem, nebo i přes veškerou únavu nemůžete usnout, měli byste detoxikovat váš organismus.

Aminokyseliny jsou stavebním kamenem každé buňky v našem organismu. Jednou jejich nejdůležitější funkcí je tvorba melatoninu. Tento hormon je produkován mozkem a stojí za silným spánkem. Nedostatečné množství aminokyselin však vede ke snížené produkci melatoninu, což způsobuje nespavost.

Vyhněte se zpracovaným a nezdravým potravinám plných sacharidů. Začněte pít bylinkové čaje například z heřmánku, nebo máty těsně před spaním. Potřebné aminokyseliny dodá i sklenice mléka.

Sexuální dysfunkce

Kouření, konzumace alkoholu a nadměrný příjem jednoduchých cukrů rapidně navyšuje hladinu toxinů v těle, který může ovlivnit i váš sexuální život. Zaznamenali jste v poslední době problémy v této sféře, možná by vám prospěla změna jídelníčku a životosprávy. Pomoci by vám mohli potraviny bohaté na minerály a častá fyzická aktivita.

Změna nálad a úzkost

To, co jíte, může ovlivnit i vaše pocitové naladění. Jíst nezdravé potraviny s sebou nenese jen příval toxinů v těle, ale i psychické poruchy a změny nálad. Toxiny totiž blokují potřebné vstřebávání živin z potravy, a proto se vašemu tělu nedostává to, co by mělo. V těchto případech by vám mohlo pomoci čerstvé ovoce, ořechy, zdravé tuky a avokádo. Pokud vás i po změně jídelníčku přepadají nepříjemné úzkostné stavy, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Časté bolesti hlavy

Špatně sestavený jídelníček, nedostatek fyzické aktivity a dehydratace organismus podporuje usazování toxinů a zároveň vyvolává časté bolesti hlavy. Pomoci by vám měla změna celkového životního stylu.

Bílý potah na jazyku

Pokud vypláznete do zrcadla jazyk a zjistíte, že je pokrytý bílou, nebo nažloutlou vrstvou, není s vaším tělem něco v pořádku. Váš jazyk by měl mít lehce narůžovělou barvu, a proto se na nějakou dobu vyhněte konzumaci alkoholu a kouření. Zlepšit stav vaší dutiny ústní by měl zelený čaj.

Zápach

Je úplně přirozené, že se vaše tělo potí. Pokud je váš zápach ale nepříjemný, není s vaším tělem něco v pořádku. Příčina může být dvojí. V prvním případě může docházet k ucpávání potních žláz, které nemohou vylučovat toxiny. Pomoci by mohla změna antiperspirantu za klasický deodorant. Druhým důvodem může být vysoká míra červeného masa v jídelníčku.

Jakmile vaše tělo vykazuje některé z těchto poruch, je potřeba něco změnit. Zkuste do svého režimu zařadit pravidelnou fyzickou aktivitu, změnit své stravovací návyky zdravějším směrem, nebo dodržovat správný pitný režim.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button