Přírodní léčbaZdraví

Účinná koupel na odstranění revmatických bolestí – vyzkoušejte ji

Revmatická bolest je schopna udělat doslova z každého pohybu utrpení. Existuje ale způsob jak se jí zbavit, i když nechcete k lékaři a odmítáte brát drahé chemické preparáty. Zabírá obyčejná koupel!

Co je revma?

Revma, neboli artritida, je zánět kloubů. Může postihnout prakticky kteroukoliv část tělo – od velkých kloubů jako jsou kyčle až po malinké klouby na prstech. Vždy je ale tento zánět mimořádně bolestivý a znepříjemňuje člověku život a mnohdy mu i zabraňuje v práci.

Moderní medicína není v léčbě této nemoci zatím dostatečně účinná. Většinou se s pomocí léků daří bolesti zmírnit, nikoliv však úplně odstranit, a léčba je zdlouhavá a nákladná. Nejlepším způsobem jak s bolestí zatočit je mírná úprava životosprávy a jídelníčku a především naše koupel s jablečným octem.

Jak si koupel připravit

Budete potřebovat asi 6 sklenic teplé vody a 2 sklenice jablečného octa. Vše dobře promíchejte a do koupele ponořte bolestivé místo – nohy nebo ruce. Odpočívejte 10 – 15 minut. Pokud bolestivé místo nemůžete do vody ponořit, namočte v roztoku ručník a přiložte jej na bolavý kloub.

Další tipy na revma

Proti revmatickým bolestem skvěle pomáhá i kombinace jablečného octa a olivového nebo kokosového oleje.

Výroba olejové směsi

Smíchejte 2 díly jablečného octa s jedním dílem kokosového nebo olivového oleje. Dobře směs promíchejte a krouživými pohyby ji vmasírujte na postižená místa.

Jablečný ocet můžete i pít

Smíchejte 1 – 3 čajové lžičky jablečného octa s 2,5 dcl vody nebo džusu. Pro účely úlevy od bolestí kloubů se nejvíce doporučuje třešňový džus, dobře ale poslouží i jakýkoliv jiný. Budete-li koupel kombinovat i s vnitřní léčbou pomocí pití octa, účinek se ještě znásobí. První změny pocítíte prakticky hned. Dlouhodobý účinek si zajistíte přibližně po 4 týdnech užívání.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button