Babské radyPřírodní léčbaZdraví

10 efektivních domácích prostředků pro kuří oka a mozoly

Jednou z nejvytrvalejších a nejobtížnějších podmínek, které postihují nohy, jsou kuří oka a mozoly, a tyto problémy mohou každoročně postihnout miliony lidí. Je nezbytné, abyste pochopili způsoby, jak jim zabránit v budoucím vývoji, stejně jako účinné prostředky.

Kuří oka a mozoly vznikají kvůli nadměrnému tření nebo tlaku na kůži našich dlaní a chodidel na nohou. To způsobuje, že se pokožka stává tvrdá a silná. Přesto je důležité poznamenat, že kuří oka a mozoly nejsou stejné.

Kuří oka se vyvíjejí na nohou, jsou menší než mozoly, mohou být bolestivé a obvykle mají tvrdé centrum.

Mozoly se nacházejí na nohou a na rukou, jsou větší a obecně nejsou bolestivé.

Domácí léčebné prostředky pro kuří oka a mozoly

Citrón

Cibule

Ricinový olej

Vitamin E

Soda

Česnek

Masáž

Lékořice

Papája

Epsom sůl

Existují různé přírodní léky, které jsou účinné při poskytování úlevy od kuřích ok a mozolů.

Citrón

Když trpíte bolestivými kuřími oky, většina tohoto nepohodlí přichází z tvrdého středu kuřího oka, který je neustále přitlačován a způsobuje ještě větší zánět. Citronová šťáva je však plná antioxidantů  a přírodních uklidňujících látek, které mohou zmírnit tvrdou pokožku. Zmírní to centrum bolesti kuřího oka.

Cibule

Cibule jsou plné živin a silných kyselin, které mohou neutralizovat infekce a stimulovat imunitní systém, ale cibulová šťáva může také vyhlazovat tvrdou kůži a způsobit, že se mrtvá kůže odlupuje. V případě kuřího oka nebo tvrdé kůže můžete použít cibuli přímo na postižené místo a pokrýt ji obvazem. Během 1-2 dnů by to mělo způsobit, že oko změkne a upadne.

Ricinový olej

Pokud trpíte případem kuřích ok nebo mozků, jedním z nejlepších léků, na které se můžete obrátit, je ricinový olej. Tento starodávný lék na kožní onemocnění všeho druhu může účinně změkčit mozol nebo kuří oko, když je smíchán s horkou, mýdlovou vodou. Aplikovat pemzu na kuří oko nebo tvrdou kůži v horké vodě nasáklé ricinovým olejem může rychle a bezbolestně snížit tvrdost kůže.

Vitamín E

Pokud jde o přírodní antioxidanty, které mohou zlepšit zdraví naší pokožky bezpočtem způsobů, může být nejlepším řešením vitamín E. Můžete přímo aplikovat koncentrovaný vitamín E vyprázdněním gelové kapsle, nebo jednoduše zvýšit množství vitaminu E, které příjímáte do vašeho těla. To pomůže zvýšit zdraví pokožky a odstranit mrtvou pokožku. Potraviny bohaté na vitamín E zahrnují slunečnicová semínka, lískové ořechy, brokolice a další.

Soda

Tento silný přírodní přípravek je zvláště vhodný pro exfoliaci pokožky a pro zajištění ochrany zdravé, okysličené pokožky. Můžete si namočit nohy v sodě smíchané s teplou vodou, to pomůže změknout mozoly. Poté, co pomůžete pokožce odstranit tvrdou starou kůži, soda bude také chránit exponovanou pokožku před houbovými nebo bakteriálními infekcemi, což může být obvyklé po odstranění mozolů a kuřích ok.

Česnek

Jako jeden z nejlepších antioxidačních látek, o kterých víme, zůstává česnek důležitým prostředkem pro tolik zdravotních stavů, včetně kuřích ok a mozolů. Česnekové silné kyseliny a organické sloučeniny, zejména allicin, pomohou zlepšit zdraví nohou a eliminovat záněty. Česnek je také antibakteriální, proto ochrání nohy a prsty před infekcemi.

Masáž

Masírováním jakékoli části těla může vyvolat tok krve do té části těla. Bohatá, okysličená krev může pomoci k odbourání mrtvých kožních buněk tím, že tlačí čerstvé, zdravé kožní buňky na povrch. Masáž může také zklidnit vytvrzenou pokožku, která pokrývá tvrdý hrbol kůže, což usnadňuje odloučení a odstranění.

Lékořice

Zatímco mnoho lidí si myslí, že lékořice je typ sladkosti, skutečně hraje důležitou roli v mnoha aspektech lidského zdraví. Pro ošetření kuřích ok a mozolů může být pasta vyrobena smícháním lékořicového prášku s hořčičným semínkem a vodou. Tato pasta by měla být aplikována přímo na kuří oka a mozoly. Bohatá směs antioxidantů a dalších léčebných sloučenin, nalezených v lékořici, může urychlit odloupnutí mrtvé pokožky a vytlačit tvrdé centrum kuřího oka.

Papája

Toto poměrně neuvěřitelné ovoce může přinést všemožné významné přínosy pro zdraví těm, kteří ho pravidelně konzumují, ale může to být také aktuální aplikace pro kuří oka a mozoly. Jednoduše vymačkejte šťávu z papáji a jemně ji aplikujte na místo mozolů a kuřích ok. To pomůže mrtvé kůži odpadnout, a také vyschnout oblast kůže, kvůli jeho adstringentní vlastnosti, urychlit proces hojení.

Epsom sůl

I když se nejedná o nejrychlejší nápravu, je jedna z nejúčinnějších. Dejte Epsom sůl do lázně s horkou vodou, namočte mozoly nebo kuří oka po dobu 10-15 minut. Směs minerálů a organických sloučenin v solích Epsom pomůže zmírnit vytvrzenou plochu nohy a pomůže k postupnému odloupnutí tvrdé kůže.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button