NezařazenéPrevenceRady a tipyZdraví

6 překvapivých benefitů pro ty, kteří se vzdali nadměrného pití alkoholu

Vzdání se alkoholu může být jednou z nejtěžších věcí, pro které se rozhodnete. Pití alkoholu je v dnešní společnosti tak zakořeněno, že si bez něj mnoho lidí nedokáže svůj život představit. Také se předpokládá, že když je legální a pijí jej i všichni ostatní, pak je to bezpečné.

Bohužel, alkohol patří naopak vůbec mezi nejnebezpečnější drogy. Dr. Nutt na Imperial College v Londýně hodnotil 20 drog na základě škod, který způsobují jednotlivcům i okolí, a alkohol se umístil na první příčce před heroinem i kokainem.

Pokud vám to nestačí, zde je 6 benefitů, které vám vzdání se nadměrného pití přinese.

Zlepší se vaše sebedůvěra

Alkohol využívá mnoho lidí k tomu, aby se mezi lidmi cítili lépe a zakryli svou plachost. Poté se cítí vinni pokaždé, když to přeženou, ale potom si opět nemohou pomoct. Když se zbavíte závislosti na alkoholu, zjistíte, že se dokážete bavit s druhými, aniž byste museli být, jak se říká „na mol.“ To je druh sebedůvěry, která se vám neztratí.

Lepší úsudek

Alkohol zhoršuje úsudek a způsobuje, že děláme špatná rozhodnutí. V alkoholovém opojení máme například nechráněný sex a hazardujeme se svým zdravím i svobodou. Na světě je mnoho lidí, kteří platí za jediné špatné rozhodnutí ovlivněné alkoholem po zbytek svého života.

Zhubnete

Uvidíte, že po několika měsících bez alkoholu se vám zmenší obvod břicha. Alkohol totiž způsobuje zhoršení schopnosti organismu metabolizovat tuky. Navíc vaše každovečerní návštěva McDonalda po návratu z baru vaší linii také neprospívá.

Vzroste vaše produktivita

Po každém probuzení se budete cítit skvěle, žádné kocoviny ani výčitky svědomí. Když je vám zle a jste unavení, špatně se pracuje i myslí a jediné, co si přejete, je jít domů sledovat filmy. A každý den po bujarém večírku je dnem ztraceným. Poté, co přestanete nadměrně pít, zjistíte, že zvládáte mnohem více věcí a máte čas na aktivity, které jsou pro vás mnohem prospěšnější.

Ušetříte

Alkoholové dýchánky se mohou velmi prodražit, protože v určitém stádiu už jednoduše nejste schopni kontrolovat, kolik toho vypijete.

Zlepšení celkového zdraví i nálady

Další výhodou je zlepšení pozornosti a schopnosti se soustředit. Vaše játra i celý organismus budou fungovat mnohem lépe, protože jej nebudete dvakrát do týdne otravovat.

Výzva: 30 dní bez alkoholu

Zkuste vydržet 30 dní bez alkoholu a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Prvních pár nocí se možná budete cítit divně, ačkoli budete překvapeni, jak rychle si zvyknete nepít.

Občas budete mít nesmírnou chuť se napít, například během sledování televize nebo večeru s přáteli.

Bude vám připadat zvláštní, že jste na večírku a v ruce držíte skleničku s nealko. Možná si budete připadat jako nahý. Jestliže ale nahradíte alkohol jen vodou s citronem, alespoň na sebe nepřilákáte tolik pozornosti, neboť se většina lidí bude domnívat, že je to alkohol.

Pamatujte, že jestliže chcete snížit svou hmotnost, nestačí alkoholický nápoj nahradit nealkoholickým, ale musí být i nízkokalorický.

Víkendy budou nejtěžší. Pamatujte, že musíte zvládnout jen čtyři. Nejtěžší vůbec budou pravděpodobně páteční večery. Po celotýdenní práci je opravdu těžké nedat si zasloužené pivo.

Tipy:

Nenechte se rozhodit společností svých přátel. Jednoduše jim řekněte, že jste na 30denní výzvě a je pro vás důležité ji dokončit. Tak bude méně pravděpodobné, že vás lidé budou navádět.

Snažte se najít spojence, který s vámi tuto výzvu vykoná, nebo vás alespoň ve vaší snaze bude podporovat.

Mějte na paměti konečný cíl a přemýšlejte o tom, jak hrdí na sebe po měsíci budete. A kdoví, možná nakonec sami zjistíte, že život je lepší bez alkoholu.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button