JídloVitamínyZdraví

Spotřeba sójového mléka stoupá. Jaké jsou jeho zdravotní výhody?

Sójové mléko je rostlinný nemléčný nápoj, který je oblíbenou alternativou kravského mléka. Vyrábí se ze sójových bobů a mnoho značek obohacuje své sójové mléko o vitamíny a minerály, jako je vitamín D a vápník. Sójové mléko nabízí kulinářskou rozmanitost, krémovou texturu a zdravý nutriční profil, včetně esenciálních omega-3 mastných kyselin a flavonoidů, které mají antioxidační, protizánětlivé a kardioprotektivní vlastnosti.

Kromě nutričního profilu sójového mléka existuje mnoho důvodů, proč byste mohli chtít vyzkoušet jeho nápoj v kávě, smoothie nebo cereáliích.

Je sójové mléko zdravé?

Ano! Sójové mléko je považováno za plnohodnotnou sójovou potravinu a má antioxidační, protizánětlivé a potenciálně srdce chránící vlastnost. Sójové potraviny mohou hrát roli v prevenci rakoviny a snižují riziko chronických onemocnění, jako jsou srdeční choroby a osteoporóza.

soja-mleko

Obsahuje sójové mléko laktózu, vápník a lepek?

Zatímco kravské mléko tradičně obsahuje laktózu, sójové mléko ne, což znamená, že si můžete vychutnat sójové mléko, pokud trpíte intolerancí na laktózu. Sójové mléko je také bezlepkové, takže je bezpečné pro lidi s celiakií. Většina značek přidává vápník do svých sójových mléčných výrobků, ale pro jistotu si zkontrolujte etikety výrobků.

Sójové mléko je zdravé, rostlinné mléko, které se hodí do téměř každé stravy. Má přirozeně nižší obsah tuku a kalorií než mléčné mléko, ale nabízí více bílkovin než jiná oblíbená rostlinná mléka, jako je mandlové a ovesné. Chcete-li získat co nejvíce nutričních výhod, rozhodněte se pro neslazené sójové mléko, které je obohacené o vitamíny a minerály. Přečtěte štítek, abyste se ujistili, že vaše sójové mléko je obohaceno o další vitamíny a minerály, včetně vápníku a vitamínu D. (Sójové mléko přirozeně neobsahuje vápník.)

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

  1. Sojové výrobky raději ne. Su totiž chlap a soja je známým zdrojem fytoestrogenu využívaných k substituční léčbě klimakterických potíží.

    S pozdravem

    R

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button