Rady a tipyZdraví

Jak rychle z těla odstranit kyselinu močovou a zabránit tak bolesti kloubů?

Dna je metabolická porucha. Jinými slovy – dna je onemocnění, při kterém se produkuje nadmíra kyseliny močové, jejíž důsledkem je artritida, která postihuje především nohy. Výsledky toho jsou otoky. V některých případech je artritida doprovázena i silnými bolestmi.

Existuje mnoho důvodů, které mohou dnu způsobit. Ovšem tou hlavní příčinou většinou bývá nadměrné množství kyseliny močové v krvi. Zvýšená hladina kyseliny močové se také nazývá hyperurikemie. A jak taková nemoc postihuje člověka? Pokud vaše ledviny nedokážou eliminovat kyselinu močovou, krystalizace probíhá a usazuje se právě kolem kloubů. Usazeniny mohou způsobit zánět kloubů.My vám představíme několik způsobů, která vám pomohou odstranit tuto kyselinu z těla a zlepšit si tak své zdraví.

V první řadě byste měli změnit svůj jídelníček a s ním také životní styl. Při odplavování kyseliny z těla je velmi důležité dodržovat zdravou výživu bohatou na čerstvé ovoce a zeleninu, libové maso, plody moře a celá nezpracovaná zrna. Také je velmi důležité ze své stravy vyřadit všechny jednoduché cukry a potraviny s vysokým obsahem nasycených tuků a alkohol.

Se správným jídelníčkem je potřebný velký přísun vody. Tím, že vaše tělo zůstane hydratované, nastává mnohem menší práce pro organismus při vypořádaní se s některými toxiny a kyselinou močovou. S cílem dodržovat pitný režim byste měli pít hlavně čistou vodu, přírodní šťávy bez přidaného cukru, šťávu z ovoce a bylinné čaje.

Jakmile bude vaše tělo v pohodě po fyzické stránce, nezapomeňte ani na tu psychickou. Je nesmírně důležité snížit hladinu stresu a zvýšit fyzickou aktivitu.

A co vám pomůže tento problém léčit?

  • Jedlá soda: Je skvělým pomocníkem při snižování kyseliny močové v těle. Stačí přidat půl lžičky jedlé sody do sklenice vody a nápoj pít každý den.dna
  • Citrónová voda: Citrón s vodou je dobrý pro vaše tělo, protože zvyšuje zásaditost těla a zabraňuje tak tvorbě krystalů kyseliny močové. Stačí si vymačkat do 200 ml vlažné vody polovinu šťávy z citrónu. Nápoj pijte každý den na lačný žaludek.
  • Jablečný ocet: Dalším úžasným parťákem je jablečný ocet, ten také zvyšuje zásaditost. Je tedy účinný při rozpadu kyseliny močové a odvodu z těla. Přidejte lžíci jablečného octa do 200 ml vody. Lék pijte každý den před obědem a večeří.

Netrapte se bolestivými klouby a vyzkoušejte jednu z našich rad. Uvidíte, že za pár měsíců si ani nevzpomenete, že vás nějaké klouby trápily.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button