Rady a tipyZdraví

Co se stane s tělem, když sníte 3 gramy zázvoru? Poznejte jeho plný účinek

Zázvor urychluje metabolismus organismu a zlepšuje trávení. Současně stimuluje vstřebávání živin a vyplavuje nechtěné tělesné odpady. Poslední věc, ke které zázvor přispívá, je redukce váhy a zamezení tloustnutí.

Co se ale vlastně stane, když sníte 3 gramy zázvoru? 3 gramy se nemusejí zdát mnoho. Pokud se však jedná o zázvor, je to více než dost a i po tam zdánlivě zanechávajícím množství můžete vnímat silné zdravotní účinky zázvoru.

Po první hodině

Během první hodiny, kdy zázvor užijete, pocítíte významné zvýšení tepla, především ve vašem žaludku. V tuto dobu také zaznamenáte pozitivní účinek na střevní mikroflóře, který pocítíte zmírněním symptomů bolesti břicha.

Po druhé hodině

Během druhé hodiny se v důsledku rozpouštění látek ze zázvoru začínají postupně aktivovat jednotlivé funkce.

Zázvor přinese následující výhody:

 • Aktivní složka čerstvého zázvoru ukazuje svou přítomnost tím, že bojuje proti zánětům v těle (je velmi prospěšný například v boji proti artritidě).
 • Zázvor blokuje účinky prostaglandinu, což je látka způsobující zánět krevních cév v mozku, které často vyvolávají migrény. Blokováním této látky tedy zázvor snižuje a zabraňuje migrénám.
 • Látky ze zázvoru mohou zmírnit menstruační bolesti.
 • Zázvor usnadňuje proces a práci zažívacího traktu.
 • Kořen je velmi účinný jako první pomoc při závrati a nevolnosti.
 • Zázvor bojuje proti rakovinným buňkám, především pomáhá předejít rakovině tlustého střeva.
 • Zázvor je velmi účinný pro snížení hmotnosti, jelikož aktivuje spalování tuků a urychluje tak proces hubnutí.

bowl-336538_960_720

Jak vytvořit zázvorový lék

Za účelem získání výše vypsaných výhod vám postačí následující ingredience:

 • 3 g mletého zázvoru
 • 1 šálek vody
 • 1 lžíce medu (pouze na doslazení – je dobrovolný)
 • šťáva z poloviny citrónu (dobrovolná)

Příprava

Šálek vody přivedeme k varu. Následně vyjmeme z ohně a přidáme 3 g oloupaného a namletého zázvoru. Necháme odležet po dobu 4 minut. Potom nápoj osladíme medem a přidáme šťávu z půlky citrónu. Poslední dvě ingredience jsou dobrovolné, přidávají se pouze pro lepší chuť.

Konzumace závoru jako odvar, či v jakékoliv jiné formě je velmi dobrý způsob, jak zůstat zdraví a v dobré formě. Stejně jako v případě všech přírodních potravin buďte ale velice opatrní a konzumujte jen v doporučených denních dávkách. Vyhnout by se mu měly i těhotné a kojící ženy a osoby trpící problémy se srážením krve.

Uvařte si závorový čaj v těchto podzimních sychravých dnech.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button