Přírodní léčbaZdraví

Semínka koriandru pomáhají se štítnou žlázou: prokázáno již po 8 dnech

Dost často se setkáváme s tím, že někomu z nás tělo, zkrátka nefunguje tak, jak by mělo. Ani nevíme, jak si s tím poradit, natož jak tomu třeba předejít. To, co však můžeme ovlivnit je, jak to řešit. A řada problémů může vycházet i od orgánu, který se nazývá štítná žláza. Když nepracuje správně, způsobuje dysbalanci našeho organismu a to má následek na funkci jiných orgánů.

Dnes si povíme o jednom z nejúžasnějších domácích receptů, jak dosáhnout toho, aby náš endokrinní systém pracoval na jedničku.

Kde se vlastně štítná žláza nachází a co řídí?

Štítná žláza se nalézá v našem krku. Je to malá žláza, která je součástí našeho endokrinního systému a její hlavní úlohou je vylučovat hormony. Ty pak pomáhají tělu udržovat správnou teplotu a rovnováhu metabolismu. Když je vše v pořádku, podporuje správný růst a vývoj. Raději nic neriskujte a udržujte vaší štítnou žlázu v kondici.

Když je tato žláza poškozena, všechny tyto funkce jsou narušeny, a proto je rozhodující jí mít vždy zdravou a správně fungující, jinak riskujeme.

Příčiny poškození

Nedostatek vitamínu B12

Nadměrná konzumace jódu nebo jiných syntetických hormonů

Patologické nálezy na žláze včetně rakovinných výrůstků

Nemoci spojené se štítnou žlázou

Jedná se o zvýšenou produkci hormonů, tzv. hypertyreózu nebo naopak sníženou hypotyreózu. Mezi příznaky hypertyreózy patří změny nálady, nervozita, ztráta hmotnosti a arytmie. V opačném případě při nedostatku hormonů dochází k přibývání na váze, depresím, bolestím kloubů, citlivosti na teplé nebo studené teploty, tlak v krku, vysoký cholesterol, suchá kůže a dokonce i problémy se zrakem. Zkuste k odstranění těchto symptomů použít recept na bázi koriandrových semen.

Budete potřebovat:

1 čajová lžička semen koriandru

1 šálek pitné vody

med podle chuti

Postup:

Dejte vařit vodu, přidejte semínka koriandru a přikryjte. Nechte společně vařit alespoň 15 – 20 minut. Odstavte a vodu sceďte. Pokud chcete, dochuťte medem a pijte každý den na lačno. Výsledky by se měly dostavit cca po osmi dnech.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button