PrevenceZdraví

Co jste možná nevěděli o kiwi

Kiwi je velmi zdravé, neboť je plné vitamínů (především C, A a D) a minerálních látek (vápník, železo, hořčík, draslík). To ale víme všichni. Co ví ale možná málokdo je fakt, že dokáže regulovat vysoký krevní tlak. Obsahuje totiž velké množství draslíku, který je velice důležitý pro snižování účinků sodíku v těle. Nízký příjem draslíku a naopak vysoký příjem sodíku je jedním z rizikových faktorů v rozvoji vysokého krevního tlaku. Je tedy důležité konzumovat potraviny s vysokým obsahem draslíku, jako třeba kiwi. Kromě toho obsahuje také vlákninu.

Vyšší příjem draslíku souvisí s nižším rizikem mrtvice, chrání proti ztrátě svalové hmoty, snižuje tvorbu ledvinových kamenů, uchovává kostní denzitu.

Kiwi má také pozitivní vliv na cévy, srdce a kosti, posiluje imunitu organismu, zvyšuje schopnost soustředění a podporuje tvorbu hormonů pro dobrou náladu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button