Prevence

Recept: Jedinečný detoxikační nápoj jako skvělá prevence

Zvláště během zimních měsíců si naše tělo zaslouží preventivní péči, detox a zahřátí. To vše se skýtá v nápoji, který podporuje zdraví vašeho organismu, pročišťuje od toxinů a nastartovává metabolismus. Stává se nejen prevencí vzniku mnoha onemocnění, ale váš organismus léčí a preventivně mu dodává natolik potřebné látky. Podívejte se dnes s námi na detoxikační nápoj, který se vyplatí užívat zvláště v zimě. 

Jak na to?

Příprava tohoto nápoje není ničím složitým, stačí jen pár minut.

  • 1 sklenice teplé nebo horké vody
  • 2 lžíce jablečného octa
  • 2 lžíce citronové šťávy
  • ½-1 čajové lžičky mletého zázvoru
  • ¼ čajové lžičky skořice
  • špetka kajenské pepře
  • 1 čajová lžička medu

Ohřejte si vodu, do které přidáte veškeré ingredience. Můžete používat i nyní velmi populární zavařovačky, ve kterých si směs ingrediencí také dobře promícháte. Pijte ráno na lačný žaludek před vyčištěním zubů.

Zdraví příznivé ingredience

Jablečný ocet je plný enzymů a zdraví přínosných látek. Obsahuje kyselinu octovou, u níž bylo prokázáno, že snižuje krevní tlak až o 6 procent. Jablečný ocet pomáhá odstraňovat škodlivé bakterie, snižuje hladinu krevního cukru a navozuje pocit sytosti, díky tomu vám pomůže zhubnout přebytečná kila. Jeho účinky se týkají i kardiovaskulárního zdraví, jelikož snižuje hladinu cholesterolu. V neposlední řadě obsahuje dávku kyseliny octové, která je příznivá vašemu zdraví.

Skořice

Skořice je velmi známým kořením, které má zahřívací účinky na vaše zdraví. Je bohatá na antioxidanty a pomáhá vyrovnávat hladinu krevního cukru. Dopřávejte si skořici pravidelně ve své stravě, pomůže vám také zhubnout.

Citronová šťáva

Citronová šťáva má povzbuzující vliv na vás organismus a reguluje pH. Důležitá je pro svůj obsah vitamínu C a i když je citron kyselý, v organismu působí zásaditě.

Kajenský pepř

A nesmíme zapomenout ani na kajenský pepř, který má podobně jako skořice zahřívací účinky na váš organismus a pomůže ve ztrátě nechtěných kil. Kajenský pepř můžete přidávat do různých pokrmů, na maso, do míchaných vajíček i do vašeho smoothie.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button