PrevenceRady a tipyZdraví

Vychutnejte si léčivou zázvorovou limonádu

Zázvor se v poslední době stal velmi populární léčebnou potravinou. Jedná se o zdravý kořen, který se hojně využívá jako přírodní lék proti řadě onemocnění. Dnes vám představíme produkt ze zázvoru, konkrétně zázvorovou limonádu. Jedná se o nápoj, který dokáže léčit artritidu, snížit vysokou hladinu cukru v krvi, cholesterol a zlepšit celkový zdravotní stav organismu. Zde je návod, jak si takovou limonádu připravit doma.

Zázvorová limonáda

Na zázvorovou limonádu budete potřebovat:
  • 450 ml filtrované vody
  • 200 g nasekaného zázvoru
  • 225 g cukru
  • 115 ml perlivé vody
  • 1 citrón
Příprava

Filtrovanou vodu přivedeme v hrnci k varu. Jakmile začne voda vřít, přidáme oloupaný a na malé kousky nakrájený zázvor a vaříme po dobu 5 minut. Poté necháme směs vychladnout. V menším hrnci dáme vařit cukr se šálkem zázvorového vývaru. Jakmile bude cukr rozpuštěný, přidáme ho do zbytku zázvorového vývaru a zalijeme minerální vodou. Na závěr nakapeme do vzniklého nápoje pár kapek citrónu. Servírujeme s plátkem citrónu.

Místo léků, sáhněte raději po zázvoru.

Zdravotní výhody, které užívání zázvoru přináší

  • Reguluje metabolismus. Pravidelná konzumace zázvoru zlepšuje vstřebávání živin a podporuje správnou funkci lidského organismu.
  • Snižuje závratě. Pokud máte problémy se závratěmi a nepříjemnými stavy při cestování, přibalte si kousek zázvoru s trochou medu. Když tyto dvě ingredience budete žvýkat, symptomy z cestování, jako je nevolnost a závratě, vám kořen potlačí.
  • Snižuje bolest svalů. Zázvor má silné protizánětlivé účinky, které dokážou působit i v kloubech a odstraňovat tak bolestivé stavy, které jsou v důsledku artritidy způsobené.
  • Zlepšuje funkci trávicího traktu. Zázvor odstraňuje žaludeční potíže a potíže s trávením. Kořen minimalizuje nadýmání, průjmy a odstraňuje nepříjemné pocity plnosti. Doporučován bývá především ženám v těhotenství, které trpí nevolností.
  • Posiluje imunitu. Zázvor je často využíván, pokud vás trápí zánět v těle, jako rýma a kašel. Velmi efektivně léčí toto nachlazení. Pokud chcete ale předejít jeho vzniku, dopřávejte si zázvor jako preventivní opatření proti bakteriím a virům.

Proč zázvor pomáhá

Typická intenzivní vůně, která je pro zázvor tak charakteristická, je způsobena esenciálními oleji. Kromě nich zázvor obsahuje i řadu vitamínů, jak je A, B1, B2, C a E a minerální látky – sodík, hořčík, fosfor, draslík, vápník a železo. Jednou z mnoha prospěšných látek zázvoru je gingerol, který stojí za ostrou chutí zázvoru.

Zázvorová limonáda dokáže s vaším tělem zázraky. Pijte ji vy a vaše rodina a buďte odolní proti všem bacilům.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button