Zdraví

Jak si poradit se zjizvenou pokožkou bez pomoci lékařů

Zjizvená tvář může být důsledkem mnoha problémů. Nejčastější příčinou bývá silné akné nebo zranění. Jizvy ale nejdou snadno odstranit a většinou je k tomu potřeba odborná péče lékařů, kteří jizvy odstraňují pomocí různých přístrojů. My vám ale poradíme pár tipů, kterými můžete na své jizvičky odstranit bez toho, abyste museli ke svému lékaři.

Citrón

Citrónová šťáva je velmi dobrá při odstraňování jizev. Šťáva z tohoto citrusu dokáže odbourávat tukové buňky pod kůží a pleť vypínat. Stačí si jen několikrát týdně nanést tuto šťávu na pleť a nechat 15 minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Kokosový olej

Kokosy. Foto: Peter Davis / AusAID

Dalším přírodním lékem na odstranění jizev je kokosový olej, který pleť vyhlazuje. Olej z kokosu můžete používat místo krému a aplikovat ho na obličej ráno a večer.

Heřmánek

Heřmánkový odvar je starý osvědčený recept k léčbě pleti. Čaj ovšem jen nepijte, ale odvar z heřmánku používejte i jako pleťovou vodu. Heřmánek má tu výhodu, že bude nejen pleť vyhlazovat, ale díky svým antibakteriálním vlastnostem pronikne do kůže a bude léčit další případné záněty.

Aloe vera

Gel z aloe vera je velmi efektivním a dosud nejrychlejším přírodním lékem jizev. Použít ho můžete několikrát denně. Stejně jako heřmánek, i aloe vera si dokáže poradit s případným zanícením a pleť léčit.

Med

Med je vynikajícím antibiotikem a velmi častou přísadou kosmetických produktů. Med pleť krásně vyživuje, a proto naneste tenkou vrstvu přímo na postiženou oblast a nechte alespoň půl hodiny působit. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Levandulový olej

Kvetoucí levandule

Posledním přírodním lékem je olej pocházející z levandule. Samotné nanášení levandulového oleje můžete ještě podpořit strouhanou cibulí, spolu totiž dokážou skvěle spolupracovat.

Mikroabraze

Častým způsobem využívaným lidmi, kteří trpí jizvičkami ve tváři, bývá mikroabraze, tedy jemný peeling. Ten pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a prokrvovat pleť, díky kterému se pleť rychleji hojí. Peeling však používejte pouze dvakrát do týdne. Časté užívání by mohlo pokožce spíše ublížit.

V případě, že máte některé jizvy hlubší, způsobené závažným poraněním, navrhujeme se nejdříve poradit s dermatologem. Možná bude ten váš případ potřebovat laserový zákrok. I když se po zákroku se objeví jizvy nové, jsou mnohem menší, než jizva původní. Poté je mnohem jednodušší se s ní vypořádat.

Akné a jizvy jsou noční můrou každého z nás, komu záleží na svém vzhledu. Zabraňte proto jejich výskytu, nebo si je odstraňte s těmito přírodními surovinami.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button