OstatníPřírodní léčbaZdraví

7 květin, které by měl mít každý doma! Jsou to královny v čištění vnitřního ovzduší

Naše domy jsou naplněny znečišťujícími látkami a toxiny, které zřídka překračují naši mysl. Kolik toxinů se liší v závislosti na použitých materiálech, které byly použity pro stavbu domu, od podlahy až po izolaci a desky, stejně jako výrobky v domácnosti, které denně používáme.

Existují 3 nejčastěji nalezené chemické látky:

Benzen je složka, která se často nachází v syntetických kaučukách, barvách, inkoustu a plastu. Používá se k výrobě barviv, detergentů a léčiv. Je známo, že způsobuje onemocnění pohlavních orgánů, včetně srdce, jater, plic, mozku a ledvin. A to je spojeno s tím, že způsobuje dysfunkci kostní dřeně, anémii, rakovinu a leukémii v dlouhodobém horizontu.

Trichlorethylen. Jedná se o čirou, nehořlavou kapalinu s velmi sladkou vůní. Najdete ho ve většině tiskařských barev, barev, průmyslových rozpouštědel a lepidel a používá se často v chemickém průmyslu. To může ovlivnit centrální nervový systém, stejně jako způsobit toxiny v ledvinách a játrech.

Formaldehyd. Všichni jsme slyšeli o formaldehydu, o plynu s jedinečně štiplavým zápachem. Ten je použit spolu s mnoha chemickými sloučeninami, obzvláště polymery. Používá se široce, přestože je vysoce toxický a nestálý. Může způsobit řadu zdravotních problémů a je považován za karcinogen člověka v rámci Národního programu toxikologie USA.

Mezi další toxiny ve vzduchu patří: xylen, toluen a amoniak.

Studie společnosti NASA, studie o čistém ovzduší, zjistila, že je zde mnoho tun zelených rostlin, které mohou převzít obrovskou roli při zlepšování kvality vnitřního vzduchu. Mohou odstraňovat toxické chemické látky z vnitřního vzduchu a zároveň poskytovat čerstvý vzduch. Připravte se na výsadbu těchto skvělých květin, které vám pomohou v domácnosti vyčistit vzduch.

1. Břečťan (Hedera Helix)

Hedera Helix pocházející z Evropy a západní části Asie. Ve státech je považována za invazivní druh, i když byla kultivována jako dekorativní rostlina. Ve starověku lidé užívali listy a bobule k léčbě bronchitidy a kašle. Ve větším množství je však toxická. To může způsobit kontaktní dermatitidu u některých osob a neměla by být používána bez rozhovoru s kvalifikovaným odborníkem. V domácím prostředí Hedera Helix odstraňuje ze vzduchu benzen, formaldehyd, trichlorethylen, xylen a toluen.

2. Tchýnin jazyk (Sansevieria Laurentii)

Tchýnin jazyk, jak se jmenuje tato rostlina, má dlouhé listy ve tvaru kopí a je to královna rostlinného světa: nezničitelná. Můžete jej umístit kdekoli, protože nepotřebuje mnoho světla, místa nebo vody. Jednoduše musí být v teplotách do 45 stupňů. Je také nazývána jako „rostlina ložnice”, přemění CO2 na kyslík během noci. Je známo, že odstraňuje ze vzduchu benzen, formaldehyd, trichlorethylen, xylen a toluen.

3. Gerbera (Gerbera Daisy)

Tato okrasná rostlina je obzvláště populární pro dekorativní zahrady nebo řezané květiny. Je zvláště schopná odstraňovat benzen, formaldehyd a trichlorethylen.

4. Lopatkovec (Spathiphyllum)

Tato rostlina se běžně vyskytuje v deštných pralesech jižní Ameriky. V ideálním případě jsou umístěny v tmavých rozích. Nicméně rostou stejně dobře v jasnějším světle, pokud nejsou přímo pod horkým sluncem. Lopatkovec odstraňuje ze vzduchu benzen, formaldehyd, trichlorethylen, xylen, toluen a amoniak.

5. Zelenec (Chlorophytum Comosum)

Tato rostlina je obzvláště ideální pro začínající pěstitele. Je snadno pěstována, tolerantní k zanedbávání. Může bez problémů žít v různých podmínkách. Tyto rostliny redukují ve vzduchu formaldehyd, xylen a toluen.

6. Chryzantéma (Chrysanthemum)

Chryzantéma je kvetoucí rostlina, která pochází z Asie a Evropy. Jméno pochází z řečtiny, což znamená „zlatý květ“. Tato rostlina je schopna odstraňovat nejen formaldehyd, ale benzen, trichlorethylen, xylen, toluen a čpavek, což z něj činí perfektní vnitřní rostlinou.

7. Philodendron

Poskytuje se v široké škále stanovišť, od Jižní Ameriky až po západní Indii, je tato rostlina schopná přežít při nižší hladině světla než ostatní. Jméno je řecké, což znamená láska (philo) strom (dendron). Rostlina preferuje, aby byla v jasných světlech, a vyniká při odstraňování formaldehydu.

Znalost znečištění ovzduší v budovách je nedávný objev. Jak se vyvíjí technologie a izolace, cílem bylo ušetřit peníze a šetřit energii. V důsledku toho se kvalita vnitřního ovzduší stala zastaralá a znečištěná. Interiérové ​​rostliny neslouží pouze k dekorativním, ale hlubším účelům: zlepšují vzduch, který dýcháme uvnitř.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button