KrásaRady a tipyZdraví

Domácí lék na suché ruce a kůžičku

Suché ruce a popraskaná kůžička jsou způsobeny neustálým působením špíny, chemikáliemi v čistících prostředcích i náhlými teplotními změnami. Když toto vše přijde do kontaktu s vaší pokožkou, dochází ke ztrátě přirozené vlhkosti, snižuje se schopnost regenerace a může se vytvořit zánět. V důsledku malých i větších vad budou vaše ruce vypadat starší.

Ochranné kutikuly hrají velmi důležitou roli ve zdraví nehtů. Pokud jsou narušeny, nehty inklinují ke slabému růstu, mohou se zlomit i nakazit infekcí. Naštěstí existuje mnoho přírodních produktů, které rehydratují, obnovují a udržují zdravé ruce.

Znáte vitamín E, mandlový olej a kokosové máslo? Vlastnosti těchto tří ingrediencí jsou neuvěřitelné, i proto zmírňují suché ruce. Jděte do toho a zkuste to!

Domácí lék na suché ruce a nehtovou kůžičku

Jednotlivé složky v tomto domácím léku jsou silné, jak hydratačně, tak tím, že změkčují pokožku. Zlepšují také její stav.

Výhody vitamínu E

Vitamín E lze nalézt za rozumnou cenu v lékárnách. Jeho vlastnosti byly oceněny i v kosmetice. Vyvolává silný antioxidační účinek a současně podporuje buněčný růst. Lokální aplikací minimalizuje negativní účinky slunečních paprsků a zastavuje hromadění odumřelých buněk. Na mnoha místech světa ho nazývají vitamínem mládí a života. Chrání buňky před stárnutím.

Mandlový olej

Tento druh oleje vyniká svými zvláčňujícími schopnostmi a nápravou suché pokožky. Zklidňuje podráždění. V první řadě se aplikuje místně, protože má řadu hydratačních vlastností. Prospívá i vzhledu pokožky a vlasům. Je ideální na suchou rozpraskanou kůžičku, protože snižuje riziko infekce kutikulů a udržuje pružnost pokožky, zabraňuje tak vzniku vrásek.

Kakaové máslo

Je považováno za vynikající přírodní krém. Jedná se o přírodní mazivo, které proniká přes epidermální vrstvu. Udržuje měkké a hladké ruce. Obsahuje vysoký podíl antioxidantů, ty bojují proti volným radikálům.

Vytváří ochrannou bariéru před ultrafialovým slunečním zářením, čímž snižuje riziko známek ochablosti a podráždění. To je také užitečné pro revitalizaci a hojení jizev.

Jak si připravit tento domácí lék pro suché ruce a kůžičku

Spíše, než investovat velké sumy peněz do komerčních krémů, zvolte tento jednoduchý recept. Vaše ruce a nehtová kůžička zůstanou zdravé. Skladujte při vhodné teplotě.

Krém nebo podpora výsledné manikúry

Složení:

  • 1 kapsle vitamínu E
  • 1 lžička mandlového oleje (5 g)
  • 2 lžičky kakaového másla (10 g)

Postup:

Kakaové máslo umístěte do odolné misky vzdorující teplu a roztavte ve vodní lázni. Jakmile začne tát, přidejte mandlový olej a olej z kapsle vitamínu E. Míchejte malou lžičkou a ujistěte se, že se vše propojilo dohromady. Nechte po určitou dobu odstavené a počkejte až se směs zpevní.

Jak nanášet:

Jakmile se ze všeho stane hustá pasta, masírujte jejím malým množstvím suché ruce a kůžičku kolem nehtů. Vaše ruce budou dokonale chráněné, měkčí a hydratované za velmi krátký čas. Je to úžasný lék, nemyslíte?

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button